Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Udržujte svůj systém aktualizovaný!

Tak, jako každý systém i Ubuntu potřebuje aktualizace. Ty jsou, jako všechno ostatní v Ubuntu zdarma a obsahují opravy chyb, zabezpečení a aktualizaci programů. Systém Ubuntu Vás na všechny aktualizace upozorňujete a vy si můžete vybrat, jaké aktualizace se Vám stáhnou a jaké ne. V následujícím návodu si ukážeme, jak do aktualizací najet a stáhnout je.

Do aktualizací se dostaneme buďto přes dash, nebo přes panel vypnutí a aktualizace systému.

V následujícím okně na nás vyskočí hledání aktualizací a pokud budou nějaké k dispozici, zobrazí se jaké.

Zde si odklikneme, jaké aktualizace nechceme, je ale doporučeno instalovat všechny. Já ale například nepotřebuji aktualizace pro prostředí Unity 2D* a tak jsem si je odklikal, čili se neinstalovali, ani nestahovali (* kontrolováno 2.12.2011). Pokračujeme na nainstalovat aktualizace a je hotovo.

Celý tento postup nepotřebujete dělat pokaždé, systém Vás vždy po nějaké době upozorní na nové aktualizace a Vy tak budete v centru dění.

Written by:

Published on: 2.12.2011

Filled Under: linux