Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Asus představil grafické karty řady HD 7700

ASUS představil grafické karty HD 7770 DirectCU TOP a HD 7750 vyrobené 28nm procesem, které jsou založeny na grafickém jádru „Cape Verde“ od společnosti AMD. Karta HD 7770 DirectCU TOP je již z výroby přetaktována na 1 120 MHz (o 120 MHz více než referenční model), karta HD 7750 pak běží na frekvenci 820 MHz. Oba modely jsou vybaveny 1GB grafickou pamětí GDDR5 a využívají nejnovější sběrnici PCI Express 3.0. Nabízejí herní i výpočetní výkon, který lze velmi podrobně nastavovat a ladit pomocí nástroje GPU Tweak. Díky chlazení DirectCU od ASUSu jsou provozní teploty karty HD 7770 až o 20 % nižší než u referenčního modelu. Uživatelé mohou navíc využít technologii AMD Eyefinity pro zobrazení obsahu na několika monitorech.

Díky novému 28nm výrobnímu procesu jsou karty HD 7700 nejen výkonnější, ale také energeticky účinnější a tišší. Karta ASUS HD 7770 DirectCU TOP je již z výroby přetaktována na 1 120 MHz, což je o celých 120 MHz více než u referenčního modelu. Karta HD 7750 běží na frekvenci 820 MHz, o 20 MHz rychleji než ostatní karty srovnatelné konstrukce. Obě novinky používají 128bitové paměťové rozhraní a 1GB grafickou paměť GDDR5 RAM – umožní tedy hraní her ve vysokém rozlišení i přehrávání multimédií. Díky kompatibilitě s rozhraním DirectX 11.1 nebudou uživatelé ochuzeni ani o nejnovější grafické prvky a efekty.

Chlazení DirectCU
Karta HD 7770 je vybavena speciálním chlazením DirectCU TOP. To se vyznačuje specifickou konstrukcí chladicích prvků od společnosti ASUS – konkrétně jde o celoměděné teplovodní trubice, jež jsou v přímém kontaktu s GPU. Na lepším chlazení se podílí také kryt karty, který lépe odvádí teplo, a ventilátor s vyšším výkonem a sníženou hlučností. Ve srovnání s ostatními modely dosahují karty vybavené chlazením DirectCU nižších provozních teplot, jsou proto tišší, mají delší životnost a snesou vyšší zátěž i výraznější přetaktování. Model HD 7750 využívá speciální prachotěsný ventilátor ASUS s dvojitým těsněním, které zabraňuje hromadění nečistot, které by mohly kartu poškodit. Výsledkem je prodloužená životnost, snadnější údržba a tišší provoz.

Nástroj GPU Tweak
S kartami HD 7700 se dodává také nástroj ASUS GPU Tweak, který slouží ke snadnému ladění výkonu a přetaktování grafických karet. Uživatelé s ním mohou rychle nastavovat takt grafického jádra, napětí a rychlost ventilátoru. GPU Tweak nyní nabízí funkci automatické synchronizace taktu a napětí, což přispívá k lepší stabilitě a vyššímu výkonu při přetaktování. O objektivitu výsledků srovnávacích testů se stará funkce uzamknutí 2D/3D režimu. Stav a provozní parametry karty lze kdykoli sledovat na monitoru pomocí speciální pomůcky. K dispozici je rovněž nástroj pro aktualizaci systému BIOS a ovladačů.

Nová generace PCI Express 3.0 a podpora několika monitorů
Nový standard sběrnice PCI Express 3.0 se poprvé objevil u karty řady HD 7000, a v oblasti datových rozhraní představuje velký pokrok vpřed. Oproti dřívějšímu řešení PCI Express 2.0 totiž nabízí dvojnásobnou šířku pásma, díky níž mohou výkonné grafické karty naplno využít svůj potenciál. PCI Express 3.0 je plně zpětně kompatibilní se všemi PCI Express 2.0 zařízeními. Pozice pro karty má totožné rozměry, takže není třeba měnit žádné ze stávajících zařízení. Zásluhou 28nm výrobní technologie disponují karty HD 7700 vyšším výkonem a dokážou využít technologii AMD Eyefinity, která umožňuje zobrazení ve vyšším rozlišení na několika monitorech i pokročilé grafické funkce, což ocení nejen běžní uživatelé, ale také designéři či umělci.

Written by:

Published on: 17.2.2012

Filled Under: tiskové zprávy