Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Google + přesáhl hranici 100 milionů uživatelů

Právě včera měl podle  Paul Allena, zakladatele služby ancestry.com Google+ přesáhnout magickou hranici 100 milionů uživatelů. Jen pro upřesnění, Facebooku toto číslo trvalo 4,5 roku. Při vzniku sociální sítě G+ se v diskuzích objevovalo, že 100 – 120 milionů uživatelů je tzv. bod který znamená, zda sociální síť přežije, či upadne tak jako jiné sociální sítě. Google + tento pomyslný bod tedy překonává a průměrným denním přírůstkem 700 000 nových registrovaných uživatelů za den se řítí zatím neúnavně kupředu. Podle Paula by Google Plus měl získat do konce roku 400 milionů registrovaných uživatelů. Což je přibližně polovina všech uživatelů na Facebooku.

Google Plus je pro Google strategický prvek. Postupně se totiž snaží spojovat všechny služby do jedné tak, aby dosáhl lepších, personalizovaných výsledků ve vyhledávání. Snazšího ovládání, přehlednějších podmínek atd. Jak je vidět například na postupném rušení služby Picnik a nahrazení ji službou Creative Kit v Google Plus. Účet u Google bychom si tak měli čím dál více a lépe chránit. Již v dnešní době je pro většinu lidí stejně tak důležitý, jako PIN ke kreditní kartě. Přeci jen na Google Wallet v Americe určitě nějací lidi peníze mají, připočtěme k tomu email, účet na sociální síti s galerií, nějaké ty funkce pro vývojáře, blogger a určitě si dovedete domyslet, co se s jedním získaným Google účtem dá všechno provést.

Previous post:
Next Post:

Written by:

Published on: 3.2.2012

Filled Under: Hlavní strana, novinky, sociální sítě