Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Základní deska ASUS ROG Rampage IV GENE ve formátu mATX

ASUS představil základní desku Rampage IV GENE ze série herních základních desek Republic of Gamers s čipovou sadou Intel X79. Novinka využívá zvukové řešení SupremeFX III se stíněním proti EMI, použitý řadič Intel Ethernet LAN a technologie ROG GameFirst se postarají o rychlé a stabilní síťové připojení při hraní v režimu více hráčů a digitální napájení ROG Extreme Engine Digi+ II zajistí lepší možnosti přetaktování. Deska využívá kondenzátory Black Metallic a napájecí obvody NexFET Power Block MOSFET, což značí lepší stabilitu a tepelnou odolnost. Na rozdíl od dalších micro ATX desek disponuje novinka technologiemi pro podporu více grafických karet 2-way NVIDIA SLI a AMD CrossFireX. Deska se bude prodávat za doporučenou cenu 7490 Kč s DPH.

Zvukové řešení SupremeFX III

Elektromagnetické rušení (EMI) způsobuje zkreslení zvuku a dokáže výrazně snížit jeho kvalitu. Deska Rampage IV GENE používá vlastní desku plošných spojů „red line“, která fyzicky izoluje hardware zvukového řešení SupremeFX III od ostatních částí základní desky za účelem snížení rušení a docílení čistějšího a bohatšího zvuku. Zejména hráči budou moci těžit z lepší prostorové orientace a přesného pozičního zvuku. Zvukový čip SupremeFX III je vybaven vlastním ocelovým krytem, 1500uF kondenzátorem zajišťujícím stabilní napájení zvukových komponent a pozlacenými konektory. Naměřené hodnoty SNR 110 dB znamenají, že čip SupremeFX III dokáže reprodukovat zvuk v bezztrátové kvalitě. Podporovány jsou také zvukové standardy EAX Advanced HD 5.0, Creative Alchemy a THX TruStudio PRO. V balení najdou uživatelé i sadu zvukové karty Creative Sound Blaster X-Fi MB2, díky níž nabízí deska realistické zvukové efekty, věrnou reprodukci hudby a filmového zvuku.

Online hraní a podpora více GPU

Použitý řadič Intel Ethernet na rozdíl od běžného LAN řešení snižuje při online aktivitách zatížení CPU, eliminuje zpoždění a zrychluje přenos datových paketů. Rychlejší síťové připojení představuje pro hráče značnou výhodu, zejména hraní po síti v režimu multiplayer totiž vyžaduje rychlé a stabilní připojení. Funkce ROG GameFirst sleduje síťové připojení a upravuje šířku přenosového pásma tak, aby byla vždy prioritně přenesena herní data, a to i tehdy, když je na pozadí spuštěno stahování. Deska je navíc vybavena novou sběrnicí PCI Express 3.0 a podporuje technologie více GPU 2-way SLI/CrossFireX.

Možnosti přetaktování

Novinka využívá napájení ROG Extreme Engine Digi+ II, které je známé svou vysokou energetickou účinností a digitálními regulátory napětí, jež umožňují přesné ladění výkonu. Lepšímu přetaktování napomáhají také kondenzátory Black Metallic a napájecí obvody NexFET Power Block MOSFET. Vynikají vyšší tepelnou odolností, až pětkrát delší životností a snesou až o 20 % vyšší teploty než běžné komponenty. Výsledkem je odolná deska s dlouhou životností, která výrazně zvyšuje stabilitu systému i v náročných aplikacích.

První deska X79 s certifikací USB-IF

Rampage IV GENE je první deskou na platformě Intel X79, která obdržela oficiální autorizaci a certifikaci USB 3.0-ready od organizace USB Implementers Forum. Tato certifikace je dokladem toho, že desky prošly náročným testováním kvality a kompatibility, a že výrobce dohlíží na všechny aspekty životního cyklu každé základní desky. ASUS navíc uvedl vlastní technologii USB 3.0 Boost, která zrychluje datové přenosy nad hodnoty původních specifikací. Díky USB 3.0 Boost lze připojit více zařízení nejen přes tradiční protokol BOT, ale i přes novější protokol UASP, který využívá maximální šířku přenosového pásma.

O základních deskách ASUS

ASUS je světovým technologickým leaderem, a to nejen v oblasti základních desek, což dokazují kladné ohlasy uživatelů. Společnost ASUS získala řadu ocenění za nespočet inovací, díky nimž základní desky ASUS posouvají hranice výpočetní techniky. Patří mezi ně například napájení New DIGI+ Power Control, technologie Dual Intelligent Processors kombinující vysoký výkon a nízkou spotřebu energie nebo unikátní tepelná ochrana celé základní desky Thermal Armor a Thermal Radar dostupná u modelů řady TUF. Základní desky ASUS Republic of Gamers nabízejí bezkonkurenční možnosti pro přetaktování a ladění výkonu a stojí za mnoha světovými rekordy.

Written by:

Published on: 17.2.2012

Filled Under: tiskové zprávy