Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Změna MAC adresy

Většina problémů s připojením k internetu je způsobena tím, že poskytovatel připojení má nastavené blokování MAC adresy. Pokud jste si pořídili nový počítač, tak v tomto případě existují dvě možnosti, jak problém vyřešit – zavolat poskytovateli, aby MAC adresu změnil, nebo si ji změnit sám. Jak na to?

Následující článek popisuje o změně MAC adresy Ethernetu, nikoliv Wifi karty! Postup pro změnu MAC Wifi karty je odlišný!

Nejprve si musíme zjistit název síťové karty. To uděláme tak, že si otevřeme příkazový řádek a v něm napíšeme – ipconfig /all. Ve výpisu si najdete Vaši kartu a zapamatujete si název.

Nyní si najedeme do centra připojení – Start -> ovládací panely ->Síť a internet -> Centrum síťových připojení a sdílení -> změnit nastavení adaptéru (dle obrázku níže)

Dále si najdeme naši síťovou kartu, klikneme na ni pavým a dáme vlastnosti. V okně, které nám vyskočí zvolíme konfigurovat.

V dalším okně zvolíme kartu upřesnit, v levém poli zvolíme Network Adress. Nyní do pole hodnota vložíme novou MAC adresu, kterou chceme nahradit tu stávající.
Potvrdíme. Nyní se jen restartuje síťová karta a vše pojede tak, jak má. Pokud ne, je třeba restartovat PC. Pokud Vám to stále nejede, napište do komentářů proč, rádi pomůžeme :)
Zdroj 2. obrázku – http://idoc.vsb.cz

Written by:

Published on: 7.2.2012

Filled Under: Hlavní strana, návody