Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Nová Apple TV přichází s vysokým rozlišením 1080p

Nová Apple TV nabízí filmy a televizní seriály z iTunes, Netflix, fotografie a další obsah v rozlišení HD

SAN FRANCISCO – 7. března 2012 – Společnost Apple dnes oznámila novou generaci Apple TV, která v rozlišení 1080p přehrává filmy a televizní seriály z iTunes, videa ze služeb Netflix a Vimeo, fotografie a další obsah. Díky službě iTunes in the Cloud si zákazníci mohou své oblíbené filmy a televizní seriály z obchodu iTunes Store okamžitě po nákupu pustit na HD televizi. Nová Apple TV má jednodušší, zdokonalené uživatelské rozhraní, jehož prostřednictvím lze daleko snáz přistupovat k zakoupeným filmům, televizním seriálům a hudbě ze služby iTunes Match. Prostřednictvím funkce AirPlay mohou uživatelé do Apple TV streamovat nebo zrcadlit obsah z iPadu nebo iPhonu 4S.

„Streamování filmů a televizních pořadů v rozlišení 1080p do nové Apple TV budou lidé milovat. A fotky v maximálním rozlišení vaší televize vypadají skutečně krásně,“ řekl Philip Schiller, senior viceprezident celosvětového marketingu společnosti Apple. „Díky novému rozhraní s ikonami a možnosti přistupovat k zakoupeným filmům, televizním seriálům a hudbě přímo v iCloudu se Apple TV používá daleko snáz než dříve.“

Uživatelé Apple TV si mohou vybrat z obrovské nabídky více než 15 000 filmů a 90 000 televizních epizod v obchodě iTunes Store. Apple TV rovněž nabízí skvělý obsah z katalogu služby Netflix, živé sportovní přenosy soutěží MLB, NBA a NHL i internetový obsah ze služeb Vimeo, YouTube a Flickr.*

Filmy a televizní seriály zakoupené na Apple TV můžete díky službě iCloud sledovat i na iPhonu, iPadu, iPodu touch, Macu nebo PC. iCloud rovněž uchovává fotky a bezdrátově je kopíruje do všech vašich zařízení včetně Apple TV připojené k HD televizi. iCloud poskytuje neskutečně snadný a okamžitý přístup k veškerému vašemu obsahu bez ohledu na používané zařízení.

Pomocí funkce AirPlay mohou uživatelé přístrojů iPhone, iPad a iPod touch streamovat hudbu, fotky a videa ze svých zařízení přímo do Apple TV připojené k HD televizi. Uživatelé iPhonu 4S a iPadu mohou využít zrcadlení přes AirPlay k zobrazení obrazovky svého zařízení přímo na HD televizi. Tímto způsobem mohou bezdrátově promítat webové stránky, tabulky nebo i hry.

**Apple TV umožňuje snadno přehrávat videa a hudbu z iTunes a promítat fotky z počítače přímo na velké HD televizi – a díky iCloudu si můžete okamžitě užívat i obsah, který si koupíte na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch. Zákazníci služby iTunes Match mohou nyní přehrávat celou svou hudební knihovnu z iCloudu – i skladby importované z CD. Apple TV mohou uživatelé ovládat z iPhonu, iPadu nebo iPodu touch pomocí aplikace Remote, kterou si lze zdarma stáhnout z obchodu App Store (www.itunes.com/appstore).

Ceny a dostupnost

Apple TV bude k dispozici od pátku 16. března u autorizovaných prodejců Apple. Apple TV vyžaduje iTunes 10.5 nebo novější. Apple TV vyžaduje síť Wi-Fi standardu 802.11 g/n nebo ethernetovou síť, širokopásmové připojení k internetu, HD televizi s rozlišením 1080p nebo 720p a HDMI kabel, který se prodává zvlášť. Dostupnost filmů a televizních seriálů v obchodě iTunes se liší podle země. Uživatelé Apple TV druhé generace si mohou ode dneška nainstalovat nové uživatelské rozhraní Apple TV formou aktualizace softwaru. Pro přehrávání videa v rozlišení 1080p je však vyžadován hardware Apple TV třetí generace.

* Dostupnost obsahu se liší podle země a může vyžadovat předplatné příslušných účtů.

Written by:

Published on: 10.3.2012

Filled Under: tiskové zprávy