Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Sony s PS4 možná přejde od Nvidia k AMD

Nová generace herní konzole PlayStation 4 již zřejmě nebude obsahovat grafický čip od Nvidie, ale nahradí ji AMD. Ani jedna ze stran nechce celou situaci komentovat a proto zatím stále není nic rozhodnuto. Nvidia zatím dodávala Sony čipy do všech dosavadních PlayStationů, nicméně AMD po koupi ATI rychle stahuje její náskok v počítačovém segmentu a to díky příznivější cenně při srovnatelném výkonu. Proto není vůbec zarážející, že se Sony poohlédlo jinde. Celé je to ale jedna velká spekulace a raději si počkejme nějakou tu dobu na oficiální prohlášení.
Dále Sony odmítá ohlášení nové konzole PlayStation 4 na rok 2012, zřejmě z důvodu letošního uvedení PS Vita. Uvedení PS4 tento rok na trh by určitě nebyl dobrý marketingový tah. Až na pár skalních příznivců by si totiž asi jen málo kdo koupil oba stroje. Zásadně by to tak ovlivnilo prodeje obou produktů. K tomu všemu jak vidíme, Sony ještě nemá úplně jasno ani v tom, kdo bude dodávat grafický čip a to je téměř čtvrtka roku za námi. Tento strategický tah je tak i logicky pochopitelný, i když hráči se už určitě nemůžou dočkat. A že se bude na co těšit!

Written by:

Published on: 1.3.2012

Filled Under: Hlavní strana, novinky