Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Společnost Fujitsu dodavatelem vládního cloudu ve Velké Británii

Společnost Fujitsu byla vybrána jako dodavatel služeb v rámci všech čtyř částí vládního projektu G-Cloud v hodnotě 60 milionů liber. Tyto části – infrastruktura jako služba (IaaS), platforma jako služba (PaaS), software jako služba (SaaS) a specializované cloudové služby – budou jednotlivým vládním subjektům dodávány prostřednictvím přelomového konceptu CloudStore.

CloudStore je online tržiště, které obsahuje seznam a hodnocení dodavatelů cloud computingu pro budoucí poskytování služeb ve veřejném sektoru. Tento dynamický obchod s aplikacemi a projekt G-Cloud umožní subjektům veřejného sektoru snížit náklady, neboť si budou moci kdykoli sjednat služby některého z 257 poskytovatelů bez nutnosti podepisování obsáhlých smluv. CloudStore a G-Cloud budou v provozu po šestiměsíční zkušební dobu, aby bylo možné posoudit poptávku po službách ze strany úřadů státní správy a ověřit schopnosti dodavatelů.

„Fujitsu má v současné době více než rok ostrého provozu svého vlastního řešení Fujitsu Public Cloud a na letošním CeBITu v Hannoveru jsme představili ostrou verzi našeho Business Solutions Store, chcete-li tržiště business aplikací dostupného z cloudu Fujitsu. Na rozdíl od mnoha konkurentů máme bohaté zkušenosti z desítek implementací a v současné době spravujeme cloud řešení více než 170 zákazníkům v regionu CEMEA&I (Evropské státy a Indie),“ říká Leoš Stehlík, vedoucí evropského expertního týmu pro privátní cloudy společnosti Fujitsu Technology Solutions.

„Zapojení do projektu G-Cloud je vyvrcholením špičkové práce, kterou společnost Fujitsu ve veřejném sektoru odvádí. Jako zavedený poskytovatel služeb pro vládní subjekty rozumíme tlaku, kterému tyto organizace čelí při snižování nákladů a hledání ekonomických řešení,“ uvedl Nigel Kirby-Green, generální ředitel společnosti Fujitsu UK & Ireland pro veřejný sektor.

„Vzhledem k naší široké nabídce inovativních zabezpečených cloudových služeb, které zahrnují privátní, veřejná i hybridní cloudová řešení, můžeme úřadům státní správy kromě úspory nákladů zajistit také potřebnou flexibilitu. Díky partnerství s různými malými a středními firmami a ostatními poskytovateli cloudových služeb, jako je například Salesforce.com, můžeme do tohoto projektu přispět další přidanou hodnotou a zajistit tak větší výběr a flexibilitu,“ doplnil Kirby-Green.

Written by:

Published on: 26.3.2012

Filled Under: tiskové zprávy