Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Kdy jedeš? Nový český startup na scéně!

Určitě znáte ten moment, kdy máte cestovat vlakem a představa, že budete 5 hodin cestovat sami a jediným přítelem na cestách bude Vaše empétrojka. Najednou se ve vlaku objeví váš přítel ještě ze základky. Sedne si k Vám a začnete klábosit. A hned Vám cesta utíká neskutečně rychle.

Tohle si uvědomili pánové Petr Bela, Jan Kolář, Vladimír Mokrý a Ondřej Svoboda a společně spustili startup s názvem“Kdyjedeš“. Můžete jej nalézt na stránce www.kdyjedes.cz.

Cílem tohoto startupu je najít přátele, kteří cestují stejným spojem, jako vy a díky tomu se již ve vlaku nebudete nudit, vždy totiž budete mít s kým poklábosit. Nápad na tuto službu dle autorů vznikl již v roce 2008, avšak spuštění proběhlo až před nedávnem. Jako důvod toho, proč byl web spuštěn až nyní, autoři nápadu předkládají fakt, že se jej nyní za pomoci sociálních sítí podaří dostat do většího okruhu lidí, než v roce 2008, kdy sociální sítě nebyly až tak populární jako dnes.

Jak služba funguje?

Přihlásit se lze jedině přes Facebook účet, což Vám umožní rychlé sdílení Vašich cest. Bohužel ne každý má Facebook, nebo na něm nechce sdílet kdy a kam bude jezdit, či jen na něm nemá tolik přátel jako na jiných sociálních sítích. Uvítal bych proto možnost přihlášení a sdílení dat přes Twitter a Google+, určitě by se tak startup těšil z větší návštěvnosti a více by se dostal do podvědomí ostatních.

Na stránce se spoje dají vyhledat přímo na stránkách startupu díky propojení s idos.cz, bohužel však chybí možnost vyhledávání mezi autobusy, což je velká škoda, protože jsou lidé, jako já, co cestování vlakem považují za úplně tu poslední možnost, jak se dostat z bodu A do bodu B.

A co budoucnost startupu?

Dle mého je tento startup povedený. Jen je třeba vyladit ještě nějaké mouchy, jako je zmiňované přihlašování a sdílení přes jiné sociální sítě a vyhledávání i mezi autobusy.

Jen se obávám, že spoléhat se na pouhé sdílení mezi uživateli není zrovna geniální myšlenka. Bez pořádné reklamní kampaně a uživatelské základny se na web lidé nebudou vracet.

Tvůrcům proto přeji hodně štěstí a mnoho úspěchů!

Zdroj obrázků – Facebook kdyjedeš.cz

Written by:

Published on: 18.11.2012

Filled Under: Hlavní strana, novinky, sociální sítě