Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Responsivní typografie – využití detekce obličeje pro změnu velikosti fontu

V dobách, kdy se pojem responsivní design skloňuje čím dál častěji se i my dnes podíváme na zajímavý experiment, který předvedl webdesignér Marko Dugonjić. Jedná se o responsivní typografii, ale ne tak ledajakou. Měnit velikost písma podle rozlišení displaye by ještě nebylo nic tak světoborného. Ovšem on se na problematiku podíval úplně z jiné strany.

Co takhle zjistit, jak daleko od monitoru sedí člověk a podle toho mu „naservírovat“ velikost písma pro něj dobře čitelnou? No… funguje to asi tak. Snímaný obraz z webkamery zjistí polohu hlavy a její velikost, podle toho se z přednastavených možností vybere ideální velikost písma.

Dále mě na projektu pobavilo, že se velikost nenastaví jednou a pak je statická, ale mění se okamžitě (v reálném čase) podle toho jestli se člověk přibližuje nebo oddaluje .

Vyzkoušejte si to také! http://webdesign.maratz.com/lab/responsivetypography/

2013-02-12 08_35_46-Responsive Typography Demo

 

 

 

Written by:

Published on: 12.2.2013

Filled Under: Hlavní strana, Vývoj webu