Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Studie týmu Norton: Evropané nezamykají a nechrání svá mobilní zařízení

3 z 10 Evropanů má vlastní zkušenost se ztrátou nebo krádeží mobilního zařízení a každý desátý dospělý Evropan se stal obětí mobilní kriminality
PRAHA, 8. dubna 2013 – Tým Norton společnosti Symantec představil výsledky průzkumu zaměřeného na používání mobilních zařízení.1 Podle průzkumu jsou mobilní zařízení pro uživatele stále důležitější, ale jen málo uživatelů používá nezbytná bezpečnostní opatření.
Evropané podle studie využívají stále častěji svá mobilní zařízení k práci i k osobnímu životu. Uživatelé na internetu surfují, stahují aplikace, nakupují a provádí platby a podobně. Podle studie týmu Norton více než třetina (34 %) evropských mobilních uživatelů uvedla, že by se nikdy nevzdala svého mobilního zařízení, a téměř čtvrtina (24 %) dospělých dokonce uvedla, že by to byla jedna ze dvou osobních věcí, které by v případě požárů zachránila z domu.
„Lidé se na svá mobilní zařízení spoléhají stále více a v dnešním propojeném světě ze svých chytrých telefonů a zabletů sdílí informace na sociálních sítích nebo nakupují,“ říká Patrick Müller, Consumer Sales Account Manager, tým Norton společnosti Symantec. „Ale mnoho uživatelů si neuvědomuje, kolik osobních informací v telefonu vlastně má a jaké tedy hrozí riziko v případě ztráty nebo krádeže mobilního zařízení. Je proto důležité dodržovat několik jednoduchých, ale přesto důležitých, bezpečnostních opatření.“
Mobilní zařízení: Bohatý zdroj osobních a citlivých informací
Lidé používají svá mobilní zařízení novými způsoby, ale mnoho uživatelů stále podceňuje zabezpečení obsahu i samotných přístrojů. Zatímco velká většina (69 %) evropských mobilních uživatelů uvedla, že ukládají citlivé informace do mobilních zařízení, více než třetina (35 %) přiznala, že nepoužívá heslo k ochraně svých osobních údajů. V případě krádeže nebo ztráty mobilního zařízení se tak kdokoli může dostat k osobním informacím, včetně osobních e-mailů, které mohou být branou k dalším citlivým informacím, jako jsou pracovní e-maily a dokumenty, hesla pro ostatní on-line účty nebo bankovní výpisy.
Studie také ukazuje, že ztráta mobilního zařízení je nákladná a stresující. 3 z 10 Evropanů má vlastní zkušenost se ztrátou nebo krádeží mobilního zařízení a v průměru jsou náklady na náhradní zařízení nebo dočasné použití jiného mobilního telefonu 122 EUR a téměř dvojnásobné jsou náklady u tabletů (233 EUR).2 Při ztrátě mobilního telefonu spotřebitelé nejčastěji uváděli, že se především obávají vysokých účtů za volání (43 %), kontaktování přátel a kolegů někým cizím (26 %) a nákupů prostřednictvím ztracených nebo ukradených telefonů (26 %).
Studie týmu Norton také odhalila některé překvapivé rozdíly mezi evropskými zeměmi v souvislosti s jejich postojem vůči mobilním aktivitám a informacím, které jsou ochotni zpřístupnit nebo uložit na svém zařízení:
Pouze 13 % Němců a 15 % Rusů uvedlo, že se cítí v bezpečí, když nakupují ze svého mobilního zařízení. Naopak v Polsku se cítí v bezpečí při mobilních nákupech 32 % uživatelů a v Itálii 24 %.
Dánové častěji ukládají informace o bankovním účtu na svém mobilním zařízení (13 %) než Němci (4 %).
Riskantní mobilní chování
Průměrný evropský spotřebitel podceňuje zabezpečení mobilního zařízení: 2 z 5 uživatelů mobilních zařízení v Evropě sice přiznává, že ne vždy stahují aplikace z důvěryhodných zdrojů, a více než jedna třetina uvedla, že nepoužívá bezpečné platební metody při nákupech ze svého mobilního zařízení, čímž ohrožuje citlivé informace o platební kartě, ale přesto uživatelé nedodržují bezpečnostní postupy. Skutečnost je alarmující, protože podle průzkumu se každý desátý dospělý evropský uživatel mobilního zařízení stal obětí kyberzločinu3.
Navíc většina dospělých v Evropě využívá bezplatné nebo nezabezpečené veřejné Wi-Fi hotspoty, a přestože se téměř polovina z nich obává možných rizik, i nadále tyto sítě využívá: Více než 2 z 5 uživatelů využívá bezplatné veřejné Wi-Fi sítě pro kontrolu osobních e-mailů a téměř 1 z 5 se připojuje ke své bance, čímž vystavuje citlivé finanční informace riziku.
„Spotřebitelé vědí, jak důležité je chránit počítač před velkým množstvím internetových i klasických hrozeb,“ říká Patrick Müller, Consumer Sales Account Manager, tým Norton společnosti Symantec. „Ale podobná opatření je potřeba dodržovat také k zajištění bezpečnosti mobilních zařízení s připojením k internetu, protože kyberzločinci je mohou stejným způsobem zneužít ke krádeži peněz nebo osobních informací. Citlivé informace je možné zabezpečit instalací mobilního bezpečnostního softwaru Norton Mobile Security, který uživatele ochrání před internetovými hrozbami a umožňuje na dálku zařízení i uzamknout, vyhledat nebo smazat.“
Více informací o průzkumu najdete na stránce: www.norton.com/uk/europe-mobile-insights-report
Pro bližší informace o Norton Mobile Security navštivte stránku http://cz.norton.com/norton-mobile-security.
Pro více informací o mobilní bezpečnosti navštivte stránky http://www.mobilesecurity.com/. Mobilesecurity.com přináší spotřebitelům užitečné rady, tipy a triky od mobilních odborníků týmu Norton a na stránce jsou také novinky o mobilních aplikacích, aby uživatelé mohli lépe ochránit svá zařízení.
O produktech Norton společnosti Symantec
Norton chrání, na čem záleží, a to ve všech aspektech digitálního života. Norton poskytuje řadu bezpečnostních řešení, včetně technologií pro počítače a mobilní zařízení, živé technické podpory a on‑line zálohování. Sledujte tým Norton na Facebooku nebo na Twitteru.
O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Mountain View v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.

Written by:

Published on: 29.7.2013

Filled Under: tiskové zprávy