Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Tint – rychlý a nenáročný prohlížeč pro Android

Pokud jste majitelem slabšího zařízení s Androidem, jistě už jste pocítili, že doba šla dopředu a nejedna novější aplikace se na Vašem zařízení „kouše“. V mnoha případech lze najít náhrada za daný program. Co ale takový webový prohlížeč? Na Google Play jich najdeme hodně, málokterý je však nenáročný a zároveň i dostatečný výkonný.

Dnes si představíme webový prohlížeč Tint.

Jedná se o rychlý a nenáročný prohlížeč pro smartphony a tablety s Androidem, který je vyvíjen pod licencí GNU GPL v3, jedná se tedy o svobodný software. Můžete si dokonce stáhnout zdrojové kódy prohlížeče ze stránek Githubu a pokud se Vám v prohlížeči něco nelíbí, program si můžete upravit podle svého.

Co se náročnosti týče, prohlížeč je plně optimalizovaný pro pomalé zařízení, bezproblémově se dá používat i na sterém zařízení s 512MB RAM, což už je například pro Chrome nepoužitelné.

Pokud na takto pomalém zařízení zvažujete prohlížení webu, určitě nebudete po prohlížeči chtít nějaké extra funkce. Pro běžné prohlížení je tento prohlížeč ideální.

Prohlížeč podporuje tvorbu a export záložek (s doplňkem je možné i import záložek z Firefoxu), fullscreen, JavaScript, lze vypnout obrázky a povolit funkci anonymního prohlížení. Rychlost načítání stránek i rychlost scrollování je dostatečná, myslím, že se vyrovná i některým velkým prohlížečům, jako je Chrome.

Možností je doinstalovat i doplněk pro zablokování reklamy, což je někdy velmi užitečná věc.Samozřejmě nechybí možnost přesunutí na SD kartu, podporuje pluginy (flash)  a mnoho dalšího.

Pokud se tedy poohlížíte po nenáročném a přesto výkonném prohlížeči, zkuste Tint.

Written by:

Published on: 6.1.2014

Filled Under: návody