Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Experimentální funkce Gmailu bez nichž se už neobejdete

Gmail používám jako svůj primární mail už od roku 2008. Za tu dobu prošel hned několika redesigny a z poměrně hloupého online poštovního klienta se během pár let vyvinul sofistikovaný nástroj na zacházení s poštou. V tomto článku bych se s vámi rád podělil o pár experimentálních vychytávek z laboratoře G-Mailu.

V Laboratoři služby Gmail se testují nové funkce, jejichž vývoj ještě nebyl zcela ukončen. Tyto funkce se mohou kdykoli změnit, přestat fungovat nebo úplně zmizet.

Vrátit zpět odeslání

Začnu asi tou nejužitečnější vychytávkou, alespoň pro mě. Jedná se o oddálení odeslání emailu o pár vteřin. K čemu je to dobré? Často se mi stává, že napíšu e-mail a po odeslání si uvědomím, že mi tam chybí příloha, podstatná informace jako datum, nebo jsem si tam nechal někde dole své poznámky.

V takové situaci byste normálně psali potupně druhý email, ve kterém byste se snažili vysvětlit nesrovnalosti z toho prvního. Můžete tomu však elegantně předejít funkcí „Vrátit zpět odeslání“. Ta posune samotný akt odeslání na cizí adresu o pár vteřin a dá vám šanci vrátit zprávu zpět do konceptů.

Snímek obrazovky 2015-01-06 v 5.26.22

 

 

Chat na pravé straně

Na Google+ je Google Talk chat automaticky napravo. V Gmailu je nesmyslně nalevo, kde na něj pro všechny složky není vůbec místo. Logickým řešením je tedy dát chatu místo a přesunout jej napravo.

Snímek obrazovky 2015-01-06 v 6.04.51

Ikona nepřečtené zprávy

Určitě máme všichni rádi okamžitý přehled bez zbytečného klikání o stavu svých emailů. Pro co nejrychlejší možnou odpověď se pak hodí mít v laboratoři aktivovanou funkci ikony nepřečtených zpráv. Ta automaticky mění tzv. favicon gmailu podle počtu zpráv. Ke klasickému logu přidá číslo, stačí tedy mrknout na ikonu.

Snímek obrazovky 2015-01-06 v 5.38.49

 

Označit jako přečtené

Už vás unavuje pořád klikat na nabídku dalších akcí pokaždé, když chcete označit zprávu jako přečtenou, aniž byste ji četli? Typickým příkladem jsou různé reklamní akce nebo zprávy typu „hotovo“, „ok“… U jedné není problém ji rozkliknout a pak se vrátit, pro více zpráv je tento proces už otravný.

Tlačítko označit zprávu jako přečtenou samozřejmě v nabídce schované pod šipkou je, ale kdo by klikal na šipku. Zejména když tento proces děláte každý den, bude se vám hodit funkce, která přesune tlačítko do hlavního panelu funkcí.

Snímek obrazovky 2015-01-06 v 5.37.57

 

 

Vypnutí všech experimentálních funkcí

Toto rozhodně nejsou jediné funkce, kterými můžete svůj Gmail obohatit. Při jejich spouštění ale pozor, přestane-li nějaká funkce laboratoře fungovat, nebude se vám dařit načíst doručenou poštu, atd, nezoufejte.

Stačí přejít na stránku: https://mail.google.com/mail/u/0/?labs=0, ta se už sama postará o deaktivaci.

Written by:

Published on: 6.1.2015

Filled Under: Hlavní strana, návody, vychytávky

,