Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Nákup v rámci EU

Nakupování po Evropě, resp. přesněji v rámci Evropské unie nemusí být sice tak výhodné, ušetříte si ale starosti se clem a DPH. V rámci Evropské unie se totiž nic takového neřeší. Výjimkou u které se clo platí i v tomto případě jsou jen cigarety a alkohol. Toto rozhodnutí je značně proobchodní a zvýhodňujě obchod mezi jednolivými státy. Pozor, ne všechny obchody které najdete přes srovnávač zasílají mezinárodně! Samozřejmě v případě velkého rozdílu asi není problém si věc zajet pořídit osobně…

Článek je rozdělen na jednotlivé části:

 1. Nakupujeme ze zahraničí (záruka, padělky, na co si dát pozor)
 2. Nákup v rámci EU
 3. Nákup mimo EU (clo, DPH, osobní dovoz, …)
 4. Internetové peněženky
 5. Ebay
 6. Amazon
 7. AliExpress
 8. EtoTalk
 9. DealExtreme
 10. Alibaba
 11. Antelife

Cena poštovného se liší kus od kusu a obchod od obchodu, často se ale setkáme s velice sympatickým přístpem v podobě poštovného zdarma v případě překročení určité stanovené částky.

Obecný trend, že na západ jsou vyšší platy, ale také vyšší ceny nemusí vždy platit. Naopak díky velkému odbytu si mohou prodejci dovolit jít s cenami níže. Některé značky nemají v Česku zastoupení vůbec, proto není od věci poohlédnout se po jejich výrobcích na některém z větších trhů.

Sjednocování měn a otevírání hranic není zase tak špatná věc pro ty co se snaží ušetřit, jak by se mohlo na první pohled zdát. Díky snazšímu přístupu ke zboží jsou ceny u nás často srovnatelné jako v zahraničí. Proto si můžete všechny tyto starosti ušetřit. Je to opravdu kus od kusu. Pojďme se tedy podívat na ty nejzajímavější trhy, spolehlivé obchody a zajímavé nabídky.

Německo

Není tomu tak dlouho, kdy byly především nákupy elektroniky v Německu opravdovým „kaufem“. Dnes se dá ušetřit samozřejmě také, jen to chce trochu šikovnosti. Samozřejmě když zboží prodávají prodejci v Česku skoro za nákupní cenu, tak ani v zahraničí se moc lišit nebude. Obecně platí, že o čím dražší věc se jedná, tím více se dá ušetřit. Je to logické… Například dražší fotoaparáty (40+ tisíc) a příslušenství se dá sehnat za značně lepší peníze. Základní modely však klidně kupte u nás.

Polsko

Stejně jako polské pohraničí nakupuje určité produkty v Česku, my k nim jezdíme zas pro něco jiného. Stejně jako v Německu bych vyzdvihl občas levnější elektroniku. Dále levnější benzín, nebo zejména u hranic kvalitní a levná zahrádkářství.

Slovensko

Objednat a nebo zajet si pro zboží k sousedům na Slovensko také není špatný nápad, nicméně jak výhodný je otázkou. Spousta českých obchodů či firem tam má pobočky a naopak. Díky tomu jsou ceny hodně podobné. Pravděpodobě vás tak nezarazí ani vybrané ověřené obchody a srovnávače. Budete se cítit jako doma.

Anglie

Nakupování v Německu a Anglii hodně ovlivnila svým příchodem na trh gigantická společnost Amazon. I tak jsme ale pro Vás našli další výhodné možnosti nákupu, především týkající se oblečení. V obchodě Sports Direct můžeme například doporučit nákup zboží značky Shlezinger, které je mnohonásobně levnější. V případě velkého nákupu (domluví se více lidí) je pak poštovné From £7.49 (v době psaní článku: 250kč) zanedbatelné. MandM Direct zase při nákupu nad £50 neúčtuje poštovné vůbec.

Stejně tak můžeme doporučit i nákup v knižním obchodě The Book Depository, jež si vydobyl své postavení kvalitním výběrem a poštovným zdarma po celém světě.

Rakousko

Belgie

Po dlouhém přemýšlení, co pěkného by se dalo v Belgii nakoupit jsem nemohl zapomenout na proslulou belgickou čokoládu. Na pravidelné konzumování asi díky poštovnému moc nebude, nicméně uděláte s ní radost snad každému. Originálnímu balíčku belgické čokolády přímo z belgie by odolal jen málokdo.

Francie

Zajeďte si tam na dovolenou, to je můj tip co se týče obchodů s Francií. Pokud máte tip na nějaký dobrý levný obchod, určitě napište do komentářů. Já sám o žádném takovém nevím. Nemůžeme samozřejmě popřít luxusní značkové oblečení nebo výborná vína. Ty ale seženete i jinde, a často levněji.

 

Máte tipy na další kvalitní obchody, které zasílají zboží do Česka? Budeme rádi, když se s námi a našimi čtenáři o ně podělíte do diskuze pod článkem.

Written by:

Published on: 4.1.2015

Filled Under: Hlavní strana, návody