Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Xioamiforsale.com otevřen!

Projekt připravovaného e-shopu s produkty značky Xiaomi, určeného pro Evropu dnes konečně otevřel své stránky pro veřejnost. Ještě před chvílí byla na stránce jen upoutávka, že se můžeme těšit a výzva k lajknutí stránky na Facebooku.

Obchod by měl mít obrovské sklady, rychlé dodání, starat se o záruční i pozáruční servis. Ceny jsou zatím nastaveny poněkud rozpačitě. Někde se píše, že cena už obsahuje tax (DPH), jinde zase že ne.Pokud se opravdu bude zboží rozesílat z Německa, DPH platit nemělo. Nepochybnou výhodou je 100% zákura originálu, nemůže se tak stát, že si pořídíte fake.  Eshop běží pod opensource systémem Prestashop.

V nabídce je celé portfolio značky od telefonů až po doplňky z oblasti chytré domácnosti. Ceny jsou uvedeny v Eurech, jednoduše je ale přepnete v hlavičce stránky na Koruny. Všechny částky se pak automaticky přepočítají dle aktuálního kurzu.

Zádrhele, které se před spuštěním prezentovaly jinak:

  • Cena neobsahuje poštovné – doprava do Česka stojí 3€, s dobírkou necelé 4
  • Na zboží se vztahuje roční záruka, lze přikoupit na 2 roky za poplatek asi 500 – 800 Kč – což ale odporuje evropskému právu na 2 letou záruku.
  • Zboží nelze vrátit bez udání důvodu do 2 týdnů. Podmínky se stále řídí hongkongským právem a případné spory bude řešit soud v Honghongu.

Provozovatel je stále čínská společnost a ne evropský distributor

Snímek obrazovky 2015-02-25 v 10.38.43

Další zajímavostí je, že fotka skladu je z fotobanky Shutterstock pouze s přidanými logy v nějakém grafickém editoru. Ještě navíc s velice podivnou licencí. Poněkud neseriózní jednání…

Illustrative image from google.com (CC licence)

Takovou licenci neznám :-D: „Illustrative image from google.com (CC licence)“

 

Není tedy vše tak růžové, jak se zdálo. Každopádně projektu přejeme hodně úspěchu. Bude záležet jen na něm samotném, jaké renomé si vybuduje. Zatím jsou podmínky nastaveny poněkud zvláštně a neevropsky.

Snímek obrazovky 2015-02-25 v 9.26.30

Written by:

Published on: 25.2.2015

Filled Under: Hlavní strana, novinky