Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Pozor na podvodné emaily týkající se Google

Nestane se moc často, že by Outlook nebo Gmail neodfiltroval zavčasu nějaký evidentní podvodný email. Za normálních okolností vše házím do koše, tentokrát mi však v emailové schránce přistálo něco opravdu vtipného. Sám Larry Page (spoluzakladatel Google) mi děkuje, že jsem aktivním uživatelem služeb Google a v příloze přikládá jakési upozornění na výročí.

Dear Google User.

Attached to this email is your anniversary notification for being an active user of Google.

Sincerely.
Lawrence "Larry" Page
Co-founder and CEO of Google Inc™

Je sice poněkud zvláštní, že nenapsal předmět zprávy a odesílal ji z adresy „ivelasco@tlaloc.imta.mx“, ale asi to chtěl se mnou řešit osobně. Nad ničím se tedy nepozastavuji a v klidu otevírám .pdf přílohu. To co tam bylo mi vyrazilo dech! Larry píše, že jsem vyhrál 950 000£ (36 017 148 korun)! Pro výhru stačí kontaktovat mně osobně přiděleného administrátora Sira Andrease Georgetowna.

Ten bude pro vyřízení výhry potřebovat jen adresu, email, telefonní číslo, stát, celé jméno, povolání, rok narození, pohlaví, jestli už jsem někdy vyhrál v loterii a nějaký komentář o společnosti Google. Jak jednoduché!

Věděli jste, že se Larry Page podepisuje něčím, co vypadá jako nástroj „sprej“ v malování? Myslím, že znám Vaši odpověď, načež dodávám, já také ne!

Snímek obrazovky 2015-03-08 v 15.51.59Samozřejmě je to celé jedna velká blbost a podvod. Pokud odpovíte, pravděpodobně se zařadíte jen jako potvrzená adresa do spamlistu, Sir Andreas po vás bude chtít další informace čím dál tím více citlivého charakteru a nakonec vše skončí až u požadavku zaslání zálohy na nějaký účet.

Opravdový Google by nikdy neodesílal email z nedůvěryhodné domény, vždy by vyplnili předmět, Larry Page má na digitalizaci podpisu určitě lepší nástroj než sprej v malování a rozhodně by nepoužili několik let staré rozpixelované logo jako vodoznak. Navíc popravdě o vás Google všechny informace, o které si zde píše ve většině případů už dávno ví.

Přesouvejte tyto emaily prosím okamžitě do koše a ani je neotevírejte. Zrovna tento nebezpečný nebyl, ale o jiné alternativě se to už rozhodně říct nedá.

Snímek obrazovky 2015-03-08 v 15.54.55

 

Written by:

Published on: 8.3.2015

Filled Under: Hlavní strana, novinky