Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Raspberry Pi, nebo Macbook? Kdo má menší základní desku?

Jak jste si určitě všimli, Apple představil nové Macbooky. Ty jsou oproti předchozí generaci tenké, jako žiletka. Leckterého čtenáře tak napadá otázka, jak velká asi musí být základní deska, použitá v tomto novém zařízení.

Web Digital Trends se touto otázkou zabýval a došel k překvapivému závěru.

Jak k němu ale došel? Jednoduše. Známe rozměry nového Macbooku a máme také fotografie desky přímo od Applu. Pokud si dostupné informace dáme dohromady a provedena některé jednoduché výpočty, jsme schopni zjistit přibližnou velikost základní desky. Podle propočtů tedy deska dlouhá 11,6 centimetru a široká jen 3,8 centimetru.

The-MacBook-logic-board-smaller-Raspberry-Pi-2

Vynásobíme-li tyto hodnoty, získáme obsah základní desky, který činí 44,1cm čtverečních.

Oproti tomu, jeden z nejmenších počítačů na našem trhu – Raspberry Pi měří 8,64cm x 5,59cm. To dělá desku o obsahu 48,3cm čtverečních! Můžeme tedy říct, že deska Macbooku je menší o celé 4.2 centimetry čtvereční, než Raspberry Pi!

Nutno také říct, že Raspberry Pi je o sedm desetin tlustší, než deska Macbooku. Raspberry Pi je tlusté 20mm, deska Macbooku jen 13,1mm.

Samozřejmě, že nemůžeme srovnávat Raspberry Pi a základní desku Macbooku, je však hodně zajímavé, jak dokázal Apple vměstnat takové množství elektroniky na tak malý prostor.

Macbook new-macbook-logic-board-2-1180x787Zdroj obrázků: http://www.digitaltrends.com/computing/new-macbook-smaller-than-raspberry-pi/

 

Written by:

Published on: 12.3.2015

Filled Under: Hlavní strana, novinky

,