Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

V Hyundai si brzo nezatelefonujeme

Každý občas telefonuje během řízení, Hyundai chce ale tomuto neukázněnému přístupu řidičů udělat přítrž. Pokud nebudeme používat funkci handsfree, tak si nezatelefonujeme.

Jednoduše řečeno auto bude telefon cíleně rušit. Signál bude rušen zejména v oblasti kolem volantu. Nastavit však bude možné i rušení signálu v celém vozu.
Systém prý dokáže detekovat přesnou polohu telefonu a tedy i toho, kdo z něj volá. Podle toho aktivuje nebo vyruší signál. V závislosti na rychlosti auta dokáže postupně vypínat i některé funkce telefonu, a nemusí jít zrovna jen o volání a SMS.

image

Dobrou zprávou je, že při důležitém hovoru (volající musí být uveden ve speciálním telefonním seznamu) bude možnost telefonovat. Otázkou ovšem zůstává, co na tuto technologii řeknou ostatní výrobci automobilové techniky a samotných telefonů.

Written by:

Published on: 20.4.2015

Filled Under: Hlavní strana, Inteligence v autech