Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

OneClip, kopírování napříč platformami

Microsoft se při zveřejňování novinek okolo Windows 10 pochlubil také připravovanou vychytávkou pojmenovanou jako OneClip. V podstatě se jedná o aplikaci, jež se stará o synchronizaci vaší schránky (CTRL+C a CTRL+V příkazů). Ještě stále není veřejně dostupná, měla by ale fungovat napříč všemi nejvíce používanými platformami – Windows, Windows Phone, Android, iOS.

Po instalaci OneClipu na zařízení, začne aplikace automaticky sbírat veškerý obsah uložený do schránky. Obrázky, text, screenshoty, odkazy. To vše zorganizované podle času, data, zařízení či aplikace. Následně už je jednoduché kamkoliv obsah schránky nasdílet. Samozřejmě jej budete moci i úplně smazat.

 

Neowinu měli už možnost aplikaci vyzkoušet dnes a tvrdí, že působí velice čistým dojmem, funguje jak má a je až překvapivě užitečná. Například použijete tlačítko Print Screen na PC a obrázek se automaticky ukáže na vašem telefonu. Obsah schránky jde třídit mnoha způsoby. Bezpečí vašich dat můžete chránit vyselektováním aplikací, u nichž prostě nechcete, aby se obsah kopíroval. V základu je OneClip přednastaven, aby ignoroval všechny manažery hesel (LastPass, MetroPass a další).

Bude určitě ještě zajímavé pozorovat, kam se aplikace posune než bude oficiálně představena. Samozřejmě nás také všechny zajímají nároky na FUP, taková komunikace mezi všemi zařízeními bude pravděpodobně velice datově náročná. Aspoň teda u mě, kdy schránku používám snad každou minutu. Představa, že mi bude displej blikat v tomto intervalu mi zní jako značně frustrující. No nechme se překvapit. Já se na každou novou aplikaci těším!

Zdroj obrázků a zkušeností s používáním aplikace: http://www.neowin.net/news/meet-oneclip-microsofts-cross-platform-universal-clipboard

Written by:

Published on: 26.5.2015

Filled Under: Hlavní strana, mobil, novinky, vychytávky, Windows 10

,