[x] Skrýt reklamu

Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Jak se zbavit chybové hlášky 80240020 při upgradu na Windows 10

Leckdo byl nadšený, když mu ve Windows Update vyskočila informace o stahování Windows 10. Mnoha lidem však vyskočila hláška s kódem 80240020, která jim jejich předčasnou radost zkazila. Tento problém ovšem není chybou na vaší straně, jedná se o chybu Microsoftu a vynucené instalace Windows 10. Jak se tedy této chybové hlášky zbavit a systém úspěšně nainstalovat?

2015-07-29 10_00_19-Windows Update

Řešení je snadné, zvládne jej každý, i malé dítě:

Written by:

Published on: 29.7.2015

Filled Under: návody, Windows 10

, ,

 • Radmila Valterova

  Tak návod sice funguje, ale problém to nevyřešilo. Znovu se začal stahovat update, ale při přípravě na instalaci to spadlo a opět vyhodilo stejnou chybovou hlášku viz. tilulek. Má někdo radu co s tím? Díky za jakékoli rady.

  • pcdays

   Zdravím, žádný jiný spolehlivější návod nemáme. :-/ Musíte prostě zkoušet, někde psal borec, že mu to vyšlo až na 20 pokus. Microsoftu to nějak blbne, tak přeji hodně štěstí. :-)

   Petr Vocelka

 • Langi

  Zkoušel jsem to snad 10x…jednou už mi update všechno stáhl a začal s přípravou na instalaci. Potom se to kouslo a od té doby už mi tu aktualizaci ani nenabídne. Mít notebook s mechanikou, tak stokrát radši udělat boot dvd.

 • Artyom

  Mě pomohl podobný postup stačilo vše ve složce C:WindowsSoftwareDistributionDownload smazat a pak už jen zadat wuauclt.exe /updatenow takže vlastně jen zkrácený postup toho co jste udělaly vy. Naštěstí funguje :)

 • Tawre

  Pro ty ostatní, tady můžete stáhnout nástroj od MS na upgrade, asi trochu rychlejší než něco hledat nebo se hrabat v systému :)
  https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

 • marekk

  prosím vás moc sa nevyznám, ako spustím príkaz v príkazovom riadku keď som tam niečo zadal?

 • Ryan Coeen

  nefunguje to