Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Lenovo IdeaCentre Stick 300 – počítač do kapsy

Společnost Lenovo představila svůj nejlevnější a také nejmenší počítač, který je možné si na našem trhu zakoupit. Je jim Lenovo IdeaCentre Stick 300. Jde prakticky o malou krabičku v podobě větší „flashky“, která se dá připojit k libovolnému monitoru, nebo televizi skrze HDMI konektor.

Novinka v podobě zařízení IdeaCentre Stick 300 přináší dostatečný výkon pro zábavu i surfování na internetu a díky nízké ceně je zároveň jeho koupě snadno dosažitelná pro uživatele, kteří chtějí používat druhou nebo třetí mobilní variantu počítače.

Díky Lenovo IdeaCentre Stick 300 je možné přeměnit libovolnou televizi na inteligentní multimediální centrum, které je schopné přehrát film, spustit videohovor, nebo editovat pracovní dokumenty. Možností využití je opravdu mnoho.

Celý tento minipočítač je tenký 15 milimetrů a obsahuje dostatečně výkonný a úsporný procesor Intel Atom Z3735F, 2GB RAM a může se pochlubit úložištěm o kapacitě 32GB, které je snadno rozšířitelné pomocí MicroSD karet. Zařízení je dodáváno s operačním systémem Windows 8.1, přičemž zařízení dostane upgrade na nový Windows 10. Nechybí také podpora WiFi a Bluetooth 4.0.

Toto zařízení dokáže díky technologii „plug and play“ proměnit téměř jakoukoliv HDMI kompatibilní televizi nebo monitor na plně funkční počítač s operačním systémem Windows. IdeaCentre Stick 300 sice nevypadá jako klasický počítač, nicméně poskytuje srovnatelný výkon a také ovladatelnost, jakmile se k němu připojí ještě 2,4GHz bezdrátová klávesnice a myš.

Využití nalezne i v komerční sféře. IdeaCentre Stick 300 lze použít při realizaci digitální formy outdoorové reklamy digital signage nebo jako levné řešení registrace tržeb. Zároveň je dostupnou náhradou tradičních desktopů, které již ve školních IT učebnách dosluhují.

Lenovo IdeaCentre Stick 300 bude na českém trhu dostupný na začátku července za cenu 3 699 Kč včetně DPH.

Written by:

Published on: 8.7.2015

Filled Under: Hlavní strana, novinky

, , , , ,