Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Google se neočekávaně stane součástí holdingu Alphabet

Americký internetový gigant Google oznámil, že mění organizační strukturu. Stane se součástí holdingu Alphabet, do něhož budou zahrnuty i vyhledávací a mapové služby a server YouTube. Důvodem tohoto kroku je podle šéfa holdingu Larryho Pageho to, že „nová struktura umožní lépe se soustředit na mimořádné příležitosti“. Tuto neočekávanou změnu firma oznámila až po skončení obchodování na pondělní burze.

PKA4da510_10_profimedia_0158439935

Do nového holdingu bude patřit i širokopásmové připojení a kabelová televize Fiber, laboratoře Nest a investiční dceřiná společnost Google Ventures.

Šéfem holdingu Alphabet bude jeden ze zakladatelů firmy a dosavadní ředitel Googlu Larry Page. Další ze zakladatelů Sergey Brin bude zastávat funkci prezidenta a výkonným předsedou společnosti bude Eric Schmidt, oznámila společnost ve svém sídle v kalifornském Mountain View. Šéfem Googlu se stane Sundar Pichai, dosavadní viceprezident firmy pro produkci, který stál za projekty internetového prohlížeče Chrome a operačního systému Android.

Nové uspořádání vstoupí v platnost „později v tomto roce“, uvedla společnost v prohlášení. Akcie Googlu na oznámení zareagovaly v prvních okamžicích pětiprocentním růstem.

Written by:

Published on: 11.8.2015

Filled Under: novinky

,