Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Food Network v češtině u Skylinku i freeSATu

Světoznámá stanice o jídle, vaření a životním stylu začala vysílat v češtině. Diváci satelitních platforem freeSAT a Skylink již mohou najít na kanálu Food Network volitelnou českou audio stopu.


Operátor platformy Skylink poskytuje divákům distribuční satelitní signál v SD i HD rozlišení, freeSAT má v nabídce program pouze v klasickém SD rozlišení.

Zatímco předplatitelé služby Skylink si mohli českou audio stopu nastavit již v minulých dnech (na české audio stopě doposud fungoval původní zvuk v angličtině), volitelnou českou audio stopu připojil operátor UPC DTH, provozovatel freeSATu až dnes.

Postup k nastavení české jazykové verze se liší přijímač od přijímače. Většinou je nutné na dálkovém ovládači od set top boxu najít tlačítko audio, AUD, OPT, žluté tlačítko a podobně a ručně zvolit českou zvukovou verzi. Některé přijímače a televizory umožňují nastavit preferovaný jazyk uživatelem, takže postačí v menu správně nastavit preferovanou řeč.

technické parametry – Food Network SD, Food Network HD (Skylink):

satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 11,914 GHz
polarizace: horizontální
SR: 29900
FEC: 2/3
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

technické parametry – Food Network (freeSAT):

satelit: Thor 6 (0,8°W)
kmitočet: 11,804 GHz
polarizace: vertikální
SR: 28000
FEC: 7/8
norma: DVB-S
modulace: QPSK

Written by:

Published on: 1.9.2015

Filled Under: novinky, TV Vysílání

, , ,