Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Futuristický Mercedes-Benz Vision Tokyo

Tak jako ostatní automobilky i Mercedes-Benz představil na Tokijské Autoshow 2015 svůj šíleně futuristický model Tokyo. Model je prošpikovaný moderními technologiemi, ale to nejdůležitější je, že se jedná o autonomní vůz, který je schopen samočinně jezdit v chaotickém prostředí velkoměst. Automobilka naznačila, že Tokyo je předurčen taxikaření.

Mercedes-Benz-Vision-Tokyo4

Stále častěji slyšíme o autonomních vozidlech, proč vlastně? Výrobci předpokládají, že samočinné systémy dokáží snížit nehodovost a zvýšit bezpečnost provozu na silnicích a ve městech. Interiér vozu nabízí místo pro pět cestujících, kteří si uprostřed velkoměsta mohou dopřát chvilku odpočinku. Pokud by vás však autonomní řízení příliš rozptylovalo, nebo byste mu nedůvěřovali, je možnost usednout za „volant“, který se vysune z útrob palubní desky. O celou posádku je náležitě postaráno. Nechybí zde multimediální systém s velkým LCD displejem. Ten je umístěn na výklopné stěně a umožňuje dokonce i zobrazení 3D.

Rozměry konceptu jsou 4803 × 2100 mm × 1600 mm. O pohon se starají palivové články v kombinaci s akumulátory. Ty je možné bezdrátově dobít a v součtu by oba pohony měly zajistit dojezd až 980 kilometrů.

Mercedes-Benz_Vision-Tokyo_autonomous-concept-car_dezeen_936_10

Written by:

Published on: 1.11.2015

Filled Under: Inteligence v autech, novinky

, ,