Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Toshiba Satellite Click 10 – někdy notebook, jindy tablet

Výhody notebooku i tabletu v jednom? Tak přesně o to se pokouší notebook Toshiba Satellite Click 10 s oddělitelným displejem. Satellite Click 10 je zajímavým malým přístrojem pro práci i následnou zábavu. Displej překvapí kromě možnosti oddělení i svým rozlišením vyšším než Full HD (1 920 × 1 200 bodů), nabídne tím svému majiteli pohled na jasný a zřetelný obraz. Vysoký jas vám pak umožní pracovat i na přímém slunečním světle.
Sat_Click10_FullProd_-detached_02

Až patnáctihodinové výdrže na baterii se pyšní model s 2GB RAM, jenže ta velikost RAM jej doslova diskvalifikuje z jakéhokoliv dalšího možného rozumného uvažování. Pokud vás Toshiba Click 10 opravdu zajímá, sáhněte raději po vezi se 4 GB. Sice vydrží o hodinu méně (14 hodin) přehrávání videa, zato ho nebudete muset za rok hodit do koše kvůli nedostatku paměti.

Inteligentní systém nabíjení zajistí, že se vždy nejdříve nabíjí tablet a po odpojení ze zdroje se nejdříve vybíjí základna s klávesnicí.
Sat_Click10_FullProd_laptop_Beauty_04

Váha Toshiby Click 10 Satin Gold jako celku i s klávesnicí, je pouze 1,1 kg! Po odpojení tabletu od základny váží samotný tablet jen 552 g, jen pro srovnání, iPad Air 2 váží 437 g.

Procesor Intel® Atom™ rovněž není žádný zázrak, za tu cenu se ale jedná o slušnou nabídku pro surfování po internetu a občasnou kancelářskou práci. Úložiště eMMC s kapacitou až 64 GB poskytuje nezbytný úložný prostor pro dokumenty a občas nějaké to multimédium. Naštěstí jej lze díky slotu pro karty microSD™ dále rozšířit až o 128GB. Rychlost takového rozšíření ale nebude závratná, navíc microSD karty mají ve zvyku rychle umírat.

Postranní stereo reproduktory s technologií Dolby® Digital Plus™ nabídnou kvalitnější prostorový zvuk.

Zajímavý Software

  • Toshiba TruRecorder analyzuje při nahrávání různé hlasy, automaticky identifikuje mluvčího a umožňuje přehrávání záznamu na jiných zařízeních.
  • Aplikace TruCapture dovoluje uživatelům například vyfotit poznámky na tabuli a umístit je přímo do dokumentu ve Wordu, aniž by bylo nutné je pracně přepisovat. Kromě toho lze díky funkci rozpoznávání textu vyhledat na snímcích tištěná slova a snadno je přenášet do jiných aplikací.

Satellite Click 10 podporuje bezdrátový přenos obrazu do kompatibilního televizoru. Díky dvěma plnohodnotným portům USB 2.0 na základně s klávesnicí a konektoru micro-USB či slotu pro karty microSD™ a portu Micro-HDMI® připojíte snadno další externí zařízení. Na Satellite Click 10 je předinstalovaný systém Windows 10.

Parametry Toshiba Satellite Click 10 LX5W-C-105

 

Displej: 10,1″ (25,7 cm) WUXGA (1 920 × 1 200 px) s pozorovacím úhlem 178°
Procesor: Intel® Atom™
Paměť: 4 GB RAM
Úložiště: 64 GB eMMC
Tablet: 1× port Micro-USB, 1× port Micro-HDMI®, 1× microSD™
Notebook: 2× port USB 2.0
Komunikace: Wi-Fi®11 a/b/g/n, Bluetooth® 4.0, Wireless Display
Kamera: přední 2Mpx HD kamera a zadní 8Mpx fotoaparát
Operační systém: Windows 10 Pro
Zvuk: postranní stereo reproduktory s technologií Dolby® Digital Plus™
Výdrž na baterii: až 14 hodin1 s dokem s klávesnicí, 8 hodin samotný tablet
Barevné provedení: Satin Gold kartáčovaný hliník
Tablet: 259 × 178 × 9 mm
Notebook: 259 × 185 × 22 mm
Tablet: 552 g
Notebook: 1,1 kg

Written by:

Published on: 25.3.2016

Filled Under: novinky

, ,