Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Huawei představil model P9 ve spolupráci s Leica

Včera si svou premiéru v Londýně odbyl očekávaný nástupce povedeného telefonu Huawei P8, nesoucí označení P9. To nejdůležitější, co by vás na něm mělo zajímat, je určitě duální fotoaparát s krkolomným názvem Leica SUMMARIT H 1:2.2/27 ASPH, který byl vyvíjen ve spolupráci s německým legendárním výrobcem profi fotoaparátů Leica.

huawei-p9

Duální fotoaparát

Ještě než se pustíme do superlativ, musím říct, že jsem trochu zklamaný. Osobně jsem si od duálního fotoaparátu sliboval něco trochu více revolučního. Zásadní problém focení na mobil je třeba digitální zoom, to by se dalo vyřešit elegantně 2 foťáky, pričemž každý by měl objektiv s jinou ohniskovou vzdáleností. Jeden širokoúhlý (třeba 18mm) a další s rozumným přiblížením (50mm – 70mm). Telefonů s duálními foťáky tady bylo spousta Honor 6+, HTC M8, …

Jsem opravdu zvědavý, jak se nová technologie projeví na výsledných fotkách, nemůžu se dočkat testu!

Dvakrát 12 MPx

Vylepšeny byly optické čočky, senzory i algortimy pro zpracování obrazu. Huawei P9 je vybavený dvěma 12MPx fotoaparáty (čip má označení Sony’s Exmor IMX2X6), z toho jeden se specializuje na zachycení barev, zatímco druhý, monochromatický, je tu od zachycení co možná nejvíce světla v detailech. Suma sumárum, měli bychom se dočkat lepšího výkonu za nízkého osvětlení.

Fotoaparát Huawei P9 nabízí tři režimy Leica:

  • standardní (standard)
  • živé barvy (vivid colours)
  • hladké barvy (smooth colours).
  • Dále je k dispozici například monochromatický režim.

Hybridní technologie ostření by měla zaostřit s vyšší rychlostí a přesností. P9 podporuje ostření fotoaparátu založené na třech metodách – laserové, kontrastní a výpočtu hloubky – přičemž vždy automaticky vybere tu z nich, která v daných podmínkách dosáhne nejlepších výsledků.

Další fotografickou funkcí je široká clona, jež umožňuje uživatelům experimentovat s hloubkou ostrosti a vytvářením rozostřeného pozadí (bokeh). Nejedná se o manuální řízení clony, nýbrž o softwarový efekt.

Silver_Sandblasted_Back_HD

Další informace

Na první pohled vás zaujme 5,2palcový displej s rozlišením Full HD, 2.5D efektem, evergreenem u top modelů je i baterie s 3000mAh. Huawei P9 se také dočkal inovovaného 64bitového chipsetu Kirin 955, se dvěma clustery po 4 jádrech o frekvencích 2,5GHz a 1,8GHz. Ve výbavě samozřejmě nesmí chybět čtečka otisků prstů a systém tří antén pro lepší kvalitu signálu.

Představeno bylo opravdu hodně barev, včerně růžové, na našem trhu ale čekejte prozatím pouze konzervativní Titanium Gray a Mystic Silver.

P9 plus

Oproti P9 nabídne větší 5,5 displej s citlivostí na tlak Press Touch (jako Force Touch u iPhone), větší 3400mAh baterii s rychlým dual-IC nabíjením.

Závěrem

Jsem opravdu zvědavý na výkon Huawei P9, už v minulosti jsme totiž byli svědky klíčových partnerství v oblasti fotografie. Vzpomeňme si třeba na spolupráci mezi Nokií a Zeiss u telefonů vyšší řady Lumia. Opravdu se nemůžu dočkat, až otestuji Huawei P9. Pokud jsem ale vše správně pochopil, tak bohužel nedisponuje optickou stabilizací obrazu (OIS). Bude-li ale podporovat malování světlem, řízení hloubky ostrosti a vylepší se kvalita fotek, bude boj na poli fotomobilů i přes tento nedostatek ještě ostřejší než doposud.

Cena a dostupnost

Doporučená maloobchodní cena 32GB verze Huawei P9 je 14 990 Kč. Předobjednávky obchodních partnerů v ČR začínají 8. 4. 2016 a budou pokračovat až do 30. 4. 2016. Dostupné budou barvy Titanium Gray a Mystic Silver. Zákazníci, kteří si v daném termínu Huawei P9 objednají, získají u vybraných prodejců zdarma jako dárek inteligentní náramek Huawei Talkband B2 v hodnotě 4 590 Kč.

Written by:

Published on: 7.4.2016

Filled Under: mobil, novinky

, , ,