Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Lenovo uvádí tři nové smartphony řady Moto, nástupce legendární Motoroly

Když v roce 2011 Google oznámil akvizici upadající Motoroly, napjatě jsme sledovali, co se bude dít. Nic dramatického se nestalo a tak Google v roce 2014 oznámil prodej společnosti Motorola společnosti Lenovo. Od té doby uběhl již nějaký ten pátek a konečně až toto úterý jsme se dočkali představení několika nových modelů, které vydalo Lenovo, jež pro smartphony vytvořené týmem lidí z Motoroly používá označení Lenovo Moto.

13052675_843535642424825_1704113023_o

Na rozdíl od našich slovenských sousedů jsme se dočkali uvedení do prodeje pouze tří zařízení, které mají poměrně dobře našlápnuto, aby se ze společnosti Lenovo stala jednička v oblasti prodeje smartphonů.

Lenovo Moto G

Odolný smartphone nemusí být nutně drahý. To dokazuje nejlevnější představený model Lenovo Moto G 3. generace. Ten nabídne ochranu, odpovídající normě IPX7, spolu s ochranným sklem Gorilla Glass 3. Pokud vám tedy spadne telefon do akvária, nebo po něm budete omylem přejíždět ostřím nože, telefon nezničíte.

13036333_843535679091488_2144655635_o

Baterie nabídne dnes již standardní kapacitu 2470mAh, která sice nijak neoslní, ale také neurazí. Nechybí ani podpora DualSIM s funkcí inteligentního volání, díky které si telefon zapamatuje, ze které SIM voláte na dané číslo a tuto volbu si zapamatuje i pro příště. Srdcem tohoto modelu je čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 410, taktovaný na frekvenci 1,4 GHz. Procesor doplňuje operační paměť RAM o kapacitě 1 GB u 8 GB varianty, 2 GB v případě 16 GB modelu. Displej se pyšní úhlopříčkou 5″ a HD rozlišením. Zadní fotoaparát má rozlišení 13 Mpx a pyšní se světelností f/2,0. Přední selfie fotoaparát má pak rozlišení 5 Mpx a světelnost f/2,2. Operačním systémem je Android 5.1 bez grafické nadstavby, jedná se tedy o čistý Android. Slibovaná je i aktualizace na Android 6.

Motorola Moto G 3rd Gen. lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Cena je stanovená na příjemných 5 499 Kč včetně DPH. MOTO G IPX7

Lenovo Moto X Play

Moto X Play není tak odolný, jako předchozí Moto G, nabídne pouze nanovrstvu, odpuzující kapalinu. Nevadí mu tak polití vodou, postříkání, ani mírný déšť. Ani v případě tohoto modelu však nechybí ochranné sklo Gorilla Glass 3. MotoXPlay_BlkDev_FrntDynBttn_BckOrtho_RGB Displej o půl palce povyrostl, konkrétně se pyšní úhlopříčkou 5,5″ s FullHD rozlišením. O výkon se stará osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 615 s frekvencí 1,7 GHz a 2 GB operační paměti RAM. Interní úložiště má kapacitu 16 GB a je možné jej rozšířit o kapacitu až 128 GB. Baterie má kapacitu 3630 mAh a disponuje funkcí rychlonabíjení. Zadní fotoaparát pak disponuje rozlišením 21 Mpx se světelností f/2,0, přední fotoaparát pak rozlišením 5 Mpx. Stejně jako v předchozím modelu, i zde se nachází čistý operační systém Android 5.1 se slíbenou aktualizací na Android 6.

 

Motorola Moto X Play lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

 

Cena tohoto modelu je 8 999 Kč včetně DPH. 

Lenovo Moto X Force

A na konec to nejlepší, Moto X Force se pyšní vysokou odolností. Jeho displej je tvořen ze čtyř vrstev, které jsou vloženy do hliníkového šasi. Díky tomu telefon snadno absorbuje nárazy při pádu a také se nerozbije ani neroztříští jeho displej. Lenovo této technologii věří na tolik, že jen na displej poskytuje čtyřletou záruku. Telefon je také vybaven baterií se zvýšenou výdrží na baterii s kapacitou 3760 mAh a technologií TurboPower díky které se Moto X Force dobije za pouhých 15 minut až na 8 hodin provozu. ShatterShield_HeroHome_PL_FullHD Nezaostává ani svým výkonem, o ten se stará sice starší, ale přesto skvělý procesor Qualcomm Snapdragon 810 o frekvenci 2,0 GHz. Procesor je doplněn operační pamětí LPDDR4 RAM o kapacitě 3 GB s 64bitovým přístupem. Displej tohoto modelu je typu AMOLED s úhlopříčkou 5,4″ s QHD rozlišením. Zadní fotoaparát je vybaven snímačem z rozlišením 21Mpx, přední fotoaparát má pak rozlišení 5 Mpx. Oba fotoaparáty disponují světelnosti f/2,0. Samozřejmostí je i u tohoto modelu čistý operační systém Android 5.1 s přislíbenou aktualizací na Android 6.

Motorola Moto X Force lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Cena je stanovena na 19 999 Kč s DPH.

MotoXForce_LydwnCmbo_DrkGryDev_BlckCSR_DrkGryAccnt_RGB

Written by:

Published on: 23.4.2016

Filled Under: mobil, novinky

, , ,