Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Alza končí v internetovém srovnávači Heureka.cz

Největší tuzemský eshop Alza.cz přestává nabízet své zboží skrze internetový srovnávač cen Heureka.cz. Ten podle vyjádření společnosti Alza.cz již není nezávislý, uvádí se v tiskové zprávě. Příčinou je odkup Heureky skupinou Rockaway, která mimo jiné v současnosti kupuje i druhý největší eshop, Mall.cz. Celou transakci ještě prověřuje antimonopolní úřad, to se však protahuje.

„V první řadě je třeba říci, že Heureka již není nezávislým cenovým srovnávačem, usnadňující zákazníkům správnou volbu. V současné době se jedná o placené služby, proto již z podstaty nelze hovořit o ‚nezávislém srovnání‘,“ uvedl Karel Kučera, marketingový ředitel Alzy.

K tomuto radikálnímu rozhodnutí dohnaly Alzu i nedávné aktivity skupiny Rockaway. „Poslední dobou jsme svědky postupného spojování doposud nezávislých subjektů v českém internetovém obchodování. Je nezpochybnitelné, že cílem skupiny Rockaway je maximalizace zisku a tím, že Heureka do této skupiny patří, nelze již věřit v její nezávislost,“ dodává Karel Kučera.

Alza minulý rok vyřídila téměř pět miliónů objednávek, jejichž hodnota činila 17,3 miliardy korun, včetně DPH. Oproti předchozímu roku tedy stoupl její zisk o 24 procent.

Investiční skupina Rockaway, která mimo jiné vlastní podíl ve společnostech, jako je Invia, Napka, Leo Express, nebo také CZC.cz, kupuje Mall.cz a Heureka.cz za více než 5,4 miliardy Kč. Obchod financují podnikatelé Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a investiční skupina PPF. Jde o jednu z největších transakcí v maloobchodním segmentu v posledních letech.

Zdroj: ČTK

Written by:

Published on: 19.5.2016

Filled Under: novinky

, , , , ,