[x] Skrýt reklamu

Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Mobilní rozhlas, takhle si představuji komunikaci města s občany!

Internetové stránky měst většinou moc nefungují, když ano, tak na ně stejně nikdo nechodí. Tedy až do chvíle, než se něco stane… Tím „něco“ může být hrozba povodně, zhoršená smogová situace, odstávky energií nebo organizace občanů v rámci krizové situace.

Když se před rokem svíjela půlka Dejvic v koutě s křečemi v břiše, nikdo jsme 3 dny nevěděli, co se vlastně děje. Rada „nic nejezte a pijte čistou vodu“ jaksi nebyla ta správná, když byla kontaminovaná právě voda. Takže člověka zradilo i to poslední, čemu věřil… No… To je na jiné povídání.

mobilni-rozhlas-1

Možná se to všechno ale mohlo zmírnit, kdyby se pro komunikaci s občany používal nějaký moderní nástroj. Třeba ten, který má většina lidí stejně stále v ruce, mobilní telefon. Vedle startupů jako je obraceč vajec se konečně objevilo něco opravdu užitečného, společnost Neogenia přišla s geniálně jednoduchou myšlenkou, komunikačním nástrojem Mobilní rozhlas, sloužící ke komunikaci mezi obcí a občanem.

SMS, hlasové zprávy, emaily a push notifikace

Starosta nebo správce systému Mobilní rozhlas si může vybrat, jakou formou chce občany informovat. Ti se samozřejmě první musí k funkci přihlásit pomocí registračního formuláře. Hlavní výhodou systému je rychlý sběr dat a jejich vyhodnocení v reálném čase. V praxi to znamená, že když potřebujete rychle od obyvatel obce vědět, v kolik hodin by bylo ideální mít otevřený sběrný dvůr, jednoduše všem rozešlete do mobilů hlasování.

mobilni-rozhlas-2

Asi nejzajímavější funkcí na celém systému jsou hlasové zprávy, které může namluvit buď sám starosta, nebo je může nechat namluvit virtuální asistentkou. Hlasové zprávy probíhají jako klasický hovor s automatem, první vám tedy paní něco říká, vy poté vyberete na číselné klávesnici svou volbu. Celý koloběh se opakuje, dokud není záležitost hotova. Nezastihne-li vás hovor, obdržíte automaticky sms zprávu s časem dalšího volání.

„Rozesílky využíváme velmi často, informování občanů a vyhodnocení zpětné vazby trvá pár minut – pro nás neexistuje lepší a efektivnější systém, než je tento.“ Mgr. Martin Habáň, starosta obce Březina

Někdo může namítat, že klasický uchrochtaný rozhlas stačí, jenže ten neslyšíte když jste v práci. Pokud se zrovna blíží přívalový déšť, možná by se hodilo, kdybyste mohli poprosit souseda, aby vám zavřel to střešní okno. O hrozících povodních když jste na dovolené ani nemluvě.

mobilni-rozhlas-3

Aplikace

Někdy potřebujete více než jen sms, abyste od občanů obce dostali zpěnou vazbu. Mobilní rozhlas má i svou aplikaci, kde má město svůj profil. Na něm zjistíte okamžitě info o obci, kontakty na místní instituce, můžete přímo nahlásit fotkou černou skládku/díru na silnici, …

Ke stažení: Android

mobilnirozhlas-logo

Závěrem

Měl jsem možnost vyzkoušet si Mobilní rozhlas v praxi a myslím si, že je to absolutní „must have“ věc pro všechny obce a města. V jednoduchosti nápadu je krása, ale především až provedení na mě udělalo opravdu velký dojem. Některá technická řešení, která byla použita na tomto projektu, jsem v praxi ještě neviděl. Opravdu špičková záležitost.

Written by:

Published on: 30.6.2016

Filled Under: novinky

,