[x] Skrýt reklamu

Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Ovládejte zrcadlovku dálkově svým smartphonem!

Chystáte se fotit časosběry, ale chybí vám dálková spoušť s časovačem? Tak s tím fotovýletem ještě počkejte, protože vám ukážu, jak si za pár kaček jednu vyrobit. Oficiální aplikace k bezdrátovému ovládání jsou totiž úplně nanic, vždycky se u nich jen naštvu. Za originální tlačítko na drátku, neboli kabelovou spoušť zase vyhodíte i tisícovku.

dslr-smartphone-remote

Potřebovat k tomu budete:

 1. smartphone s podporou OTG
 2. OTG kabel (seženete u zelené potvory za 60 korun)
 3. aplikaci, kterou budete foťák ovládat

Druhým krokem po obstarání OTG kabelu, je výběr té správné aplikace:

 • Canonistům doporučuji si stáhnout DSLR Controller.
 • Uživatelům zrcadlovek od SONY zase RCC Droid Pro.
 • Nikonisté budou muset pohledat něco, co jim bude fungovat, většinu modelů totiž aplikace třetích stran nepodporovaly.

Pro ovládání stačí spustit staženou aplikaci, následně připojit otg redukci do telefonu a kabelem ho spojit se zapnutým foťákem.

Teď už začíná ta pravá zábava, protože konečně můžete jít fotit. Na své Sony A77II můžu při nastaveném manuálním režimu měnit ze smartphonu prakticky všechno – clonu, čas, iso, zapsat GPS souřadnice do JPG, snímat fotky s časovačem po určitou dobu, fotit v režimu bulb, …

Written by:

Published on: 17.8.2016

Filled Under: Foto, Hlavní strana, návody

, , , ,

 • Můj Nikon spolupracuje s touto aplikací – https://play.google.com/store/apps/details?id=info.qdd . Za sebe ji můžu doporučit! :)

  • Super, díky za zmínku! Nikonisté budou mít radost. :-D

  • Absolon Novak

   Já myslel, že Sony má svoji app na wifi tethering.

   • Má a je úplně useless, stejně jako ta od Nikonu (WMU i nový SnapBridge) a řekl bych, že i ta od Canonu nebude žádný zázrak. Mám Sony A77ii a soňácká appka ti sice umožní to použít jako dálkovou spoušť, ale jen v režimu automatiky. Na manuál prostě nefunguje. Dálkově si nenastavíš ani focení s časovačem na timelapse. Nefunguje vzdálené ovládání clony, prostě je to nepoužitelné. Několikrát jsem to tady hejtoval (recenze na Nikon D7200), že je to úplný výsměch fotografům a donucení je ke koupi hloupého plastového tlačítka za litr.

    U vrcholné řady (Sony A7) by s tím mělo jít ovládat trochu víc, to jsem nezkoušel, to se teprve chystám.

 • Pavel Svetnica

  Jde to prosim u kazdeho Canonu? Planuji si totiz koupit tento https://www.digital24.cz/digitalni-fotoaparaty/digitalni-fotoaparaty/zrcadlovky/canon-eos-1200d-ef-s-18-135-is-stm.html a tato vchtavka me velmi zaujala, tak abych vedel pred nakupem. Diky za info

  • Dobrý den,

   předchůdce 1200D (1100D) dle výrobce aplikace kompatibilní byl, takže s největší pravděpodobností to fungovat bude. Teď se ještě jedná o to, jaký máte telefon a jestli podporuje OTG. V nejhorším „vyhodíte“ 60 korun za kabel, aplikace jde otestovat i zdarma. :-)

   Petr