Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Téma: iPhonisté šílí, androiďáci se smějí, nejlehčí iPhone v historii je opět tady

Rok se s rokem sešel, máme září. Studenti se seznamují s novou prodavačkou ve školním bufetu a Apple vydal nové iPhony, aby jim rodiče měli na konci roku co koupit za pěkné známky. Ortodoxní androiďáci mají zase na rok o zábavu v diskuzích postaráno. Co na plat, že jejich modla v podobě Samsung Galaxy Note 7 je taková bomba, že jej Samsung radši stáhl, aby si je bojovníci ISIS nenakoupili do zásoby.

iphone-7-colors-780x476

Co je nového

Konec všem spekulacím! Žádný iPhone 6SE a tříletý cyklus vydávání nových modelů, nový iPhone opravdu nese označení 7. So cool! much WOW! Když máme ujasněný název a všichni víme, o čem se bavíme, můžeme se mu dostat trochu pod kryt. Puritáni přestaňte číst!

iPhone 7 je lehčí, hnusné plastové kryty antén už nejsou tak vidět a má lepší foťák, než předchozí iPhone 6S. Velikost úložiště základní varianty se zdvojnásobila na celkových 32 GB, takže se vám na telefon vleze více než 28 minut videa (4K). Abych nezapomněl, pokud by vás přestal bavit počítač a chtěli byste našetřené peníze na nový investovat někam jinam, tak nový iPhone 7 Plus v nové luxusní barvě Jet Black a s úložištěm o velikosti malého pevného disku (256GB), vás vyjde na 32 tisíc. Spolu s iPhonem 7 byla představena i nová generace hodinek Apple Watch 2, takže si je kupte, ať má Tim radost.

Není pochyb, že se bude jednat o nejlepší a nejlépe prodávající se iPhone vůbec. Takže hejtři máte to marné, když je to nejprodávanější, tak to přece o něčem vypovídá. Viva la Windows…

iphone7

Čemu se můžete v diskuzích smát

Chybí mu 3.5mm Jack, to je na jednu stranu dobrá zpráva, protože ho v kapse nepolámete, horší zprávou je, že polámete kabel s lightening konektorem, který bude tak 5x dražší… No nevadí, aspoň budete mít důvod si konečně dopřát bezdráty…

Nepřinesl odemknuté API pro NFC, které by umožnilo aplikacím třetích stran provést platbu telefonem. A jelikož Apple stále nekomunikuje s českými bankami, Apple Pay se dle mého ještě tak rok nebo dva nedočkáte. Uživatelé Androidu tento problém už pár dní nemají.

Stále nemá bezdrátové nabíjení, takže doma a v práci musíte stále připojovat kabel, abyste dobili šťávu. To znamená více prodejů předražených polámaných certifikovaných lightening kabelů s čipem. No co, třeba iPhone 7S za rok…

Nemá infračervený port, což je škoda, protože díky tomu budete vůči novým dílům Růžovky úplně bezbranní. Stejně tak v Tescu v oddělení elektra, se nepodíváte na zprávy s Borhyovou, protože tam bude eurosport a ovladač vám nikdo nedá.

Je dražší než ojetý žigul, to je docela smutný fakt, když si člověk uvědomí, že někteří lidi jezdí v autě, které pořídili za cenu vašeho mobilu.

iphone7plus

Závěrem

Nový iPhone 7 má duální kameru, jakou jsem si vždycky přál, prostě jen druhá čočka s jiným ohniskem. Žádné “fancy” vychytávky v podobě skládání fotek v postprocessingu. Je stylovým doplňkem a zvládne pravděpodobně vše, co od něj běžný uživatel bude očekávat. Tedy volání, psaní, poslechnutí písniček, surfování po webu, focení a nesekání se. Jednoduše plní účel, ke kterému byl vytvořen – telefon pro masy. Stejně jako Fabie. Pokud chcete něco víc, nekupujte si ho. Pokud jste si ho přesto koupili, já vás varoval… A teď mě omluvte, beru spacák a jdu stanovat před Apple Store.

Written by:

Published on: 8.9.2016

Filled Under: Hlavní strana, Osobní blog, Téma

, ,