Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Nefunguje Steam a nikdo neví proč

Problém není jen u vás, je globální. Služby Steamu dnes od sedmnácté hodiny nefungují a nejhorší je, že nikdo vlastně ani neví proč. Na začátku výpadku se spekulovalo, že služby spadly pod návalem uživatelů, neboť začal velký zimní výprodej her. To se však nyní jeví velice nepravděpodobně, takovýto výpadek by byl krátkodobý a rozhodně by netrval několik hodin.

ss

Momentální stav dle serveru steamstat.us

Velmi pravděpodobný je tedy hackerský útok, nebo klasický DDoS útok, kterému však Steam musí čelit stále a jistě je proti němu chráněný. Podobný výpadek postihl zhruba před měsícem Google, zde se však jednalo o chybu takzvaného routingu, za kterou si Google mohl sám. Jeho služby se poté staly nedostupné a díky tomu, že DNS Google používají i některé domácnosti, byly bez internetu.

Herní servery obvykle zvládají masivní nával uživatelů v období svátků obsloužit. V minulosti však stejný problém před vánočními svátky postihl také Xbox Live a PlayStation Network. Aktuální stav služby Steam můžete sledovat například na stránce steamstat.us

Co přesně však za problémy Steamu stojí, nikdo neví. Sám Steam se k problémům doposud nijak nevyjádřil, miliony hráčů po celém světě nyní zuří a propadají panice. Inu, je na čase vypnout počítač a jít se v tomto předvánočním čase věnovat rodině :)

Aktualizace 23.12. ve 21:00

Steam funguje a všechny jeho služby jedou, jako obvykle. Příčina výpadku stále ještě není známá, spekuluje se však o hardwarové závadě na straně Steamu.

Written by:

Published on: 23.12.2016

Filled Under: Nezařazené

, , ,