Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Skylink zablokoval na slovenských kartách TV Prima, změna regionu nově pouze na žádost

Satelitní operátor Skylink dnes zablokoval všem uživatelům dekódovacích karet se slovenským regionem české televizní kanály TV Prima HD a Prima +1 HD. K zablokování došlo na základě rozhodnutí vysílatele, který nemá pro šíření svých programů na Slovensku zakoupené autorská práva. Z toho důvodu spustila Prima v pondělí 23. ledna 2017 pro slovenské diváky nový speciální program s názvem Prima PLUS. Ten má být náhradou za hlavní kanál TV Prima na Slovensku. Zajímavostí však je, že ke zbývajícím programům skupiny Prima (Prima MAX HD, Prima COOL HD, Prima Love a Prima ZOOM HD) zatím slovenští předplatitelé Skylinku mají přístup. Více informací o Prima PLUS naleznete v tiskové zprávě.

Skylink radost se dívat logoKromě odpojení kanálů TV Prima HD a Prima +1 HD také přistoupil Skylink k úpravě podmínek pro změnu regionu karty. Zákazníci si ho už nezmění jen tak jednoduše přes zákaznickou zónu, ale zavoláním na zákaznickou linku. Je nutné zaslat operátorovi speciální žádost o změnu regionu, která nyní souvisí s místem instalace.

Nově je tak změna místa instalace (regionu) možná pouze v případě, když se uživatel karty přestěhuje nebo kartu dlouhodobě užívá na území druhé země (SK/CZ), případně přenechá nebo odprodá kartu novému uživateli do druhé země (SK/CZ). V každém případě je o změnu místa instalace potřebné požádat operátora.

Skylink - region

Zákazníci, kteří mají pro užívání služeb Skylink dohodnuty speciální podmínky, např. Balíček s přijímačem/modulem a instalací, službu Multiservis, službu Skylink TMT (T-Mobile Televize), platbu za služby prostřednictvím SIPO/Inkaso, nejprve požádají poskytovatele o informace k ukončení těchto speciálních podmínek. Po ukončení speciálních podmínek nebo vyčerpání předplatného je možné požádat o změnu registrace karty, resp. změnu místa instalace.

Skylink upozorňuje, že spolu se změnou instalace se mění i účtovací měna pro platbu služeb a také Všeobecné obchodní podmínky, které je potřebné v žádosti odsouhlasit.

Aktuálně jsou blokovány na kartách Skylink následující programy:

  • karty CZ: TV JOJ HD, T JOJ +1 HD, Prima PLUS HD a Nova International
  • karty SK: Markíza International, JOJ Family HD, Prima HD a Prima +1 HD

Prima Plus logoTechnické parametry pro příjem Prima Plus HD:
Družice: Astra 3B (23,5°E)
Frekvence: 12 344 MHz
Polarizece: Horizontální
FEC: 2/3
SR: 29900
Norma: DVB-S2
Modulace: 8PSK
Název: Prima PLUS HD (bývalá pozíce Novinka 1)
Provider: M7 Group
Kódování: Viaccess (0500), Cryptoworks (0D96) a Irdeto (0624)

PIDy:
Video: 1910 (H.264)
Audio: 1920 – cze (MPEG-1)
PCR: 1910
PMT: 1900
ServiceID: 8009

Written by:

Published on: 24.1.2017

Filled Under: novinky, TV Vysílání

, , , , , , , ,