Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Fialoví ptáci převzali kontrolu nad internetem! Znáte jejich význam?

Sociální sítí Facebook se šíří nový virál, Trash Doves, neboli samolepky v podobě fialových holubů. Důstojně tak vystřídaly hype okolo #saltbae – meme chlápka v brýlích, kterého vzrušuje solení masa více, než pohled na nahou ženskou.

Ale zpátky k modrým holubům, jak jsem jim začal říkat. Ilustrátorka Syd Weiler, na ně přišla už v září roku 2016, když je v přímém přenosu začala kreslit na svém Twitch kanále. Samotní ptáci prý nejsou ničím inspirovaní, dle jejích slov můžou navíc vyjadřovat pro každého něco jiného (doslova cokoliv). Takže žádnou hlubší pointu v podpoře imigrantů, LBGT komunity nebo Zemana v tom nehledejte! Jsou to jen ikonky ptáků… Nic víc…

trashdoves

Nakreslené samolepky svých modrých ptáků zveřejnila ke stažení na iTunes, kde se zanedlouho staly obrovským hitem. 31. 1. 2017 se fialoví ptáci objevili i mezi samolepkami na Facebooku. Největší boom zaznamenaly samolepky v Thajsku, odkud se jako lavina začaly šířit do Ameriky a Evropy.

Důvod takového pozdvižení z nové sady samolepek ale není zřejmý, jednoduše je jen všichni milují…

Written by:

Published on: 14.2.2017

Filled Under: novinky, sociální sítě

, , ,