Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Skylink možná vyřadí z nabídky stanice EUROSPORT a DISCOVERY

Společnost M7 Group, provozovatel satelitní platformy Skylink, dnes informovala o možném ukončení vysílání programů, které spadají do skupiny Discovery Networks. Stane se tak v případě, že probíhající jednání mezi společnostmi Discovery Networks a M7 Group nepovedou k uspokojivému výsledku.

 

Skylink má v nabídce 5 stanic, které spadají pod Discovery Networks – Discovery Channel, Discovery Showcase HD, Animal Planet ale i sportovní stanice Eurosport 1 HD a Eurosport 2 HD.

Koncem tohoto měsíce tak může nastat, že M7 Group ukončí šíření všech placených kanálů od Discovery Networks. To by se týkalo platformy Skylink (ČR + SR), CanalDigitaal, TV VLAANDEREN, TéléSat, Online.nl, HD Austria a M7 Deutschland.

Novo požadované poplatky zdvojnásobujú už i tak značné čiastky, ktoré nám Discovery Networks za svoje programy dnes účtuje. Nové finančné požiadavky sú úplne mimo realitu, a to najmä vzhľadom k priemernej výkonnosti týchto programov na jednotlivých trhoch,“ hovorí Hans Troelstra, výkonný riaditeľ spoločnosti M7 Group.

Společnost M7 Group připravuje záložní scénář pro případ, že jednání nebudou úspěšná a to v podobě jiných, žánrově podobných programů. Uvolněná kapacita má být využita pro nové programy a převedení současných stanic do HD rozlišení. Hans Troelstra, výkonný ředitel M7 Group, dodává: „Jsme si jistí, že plánované opatření naši nabídku nijak nepoškodí. Naopak, vnímáme je jako příležitost, jak ji dále zatraktivnit a tím přispět k udržení loajality našich zákazníků.