Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

FLIX TV úspěšně dokončil přechod na HEVC

Nejmladší satelitní poskytovatel v České republice – FLIX TV, jako první dokončil přechod stanic do nového kodeku H.265 HEVC. Změna se dotkla celkem 38 stanic.

FLIX TV je jednoznačně průkopníkem v moderních technologiích. Jako první totiž přešla na nový kompresní formát H.265 HEVC, který výrazně šetří kapacitu na družici (až o 50% oproti původnímu kodeku H.264 MPGE-4 AVC), což může v budoucnu přinést nové stanice pro zákazníky, příp. převod stávajících do HD rozlišení., jak uvádí operátor v tiskové zprávě.

Operátor zahájil přechod na HEVC v dubnu tohoto roku. Konkrétně 4.4.2017 přešlo do HEVC prvních 14 stanic operátora: Arena Sport 1, AXN, Discovery World (nyní na této pozici Prima MAX), Discovery Channel, Kino Barrandov, Nova 2, Nova Action, Nova Cinema, Nova Gold, Nova HD, Nova Sport 1 HD, Nova Sport 2 HD, Prima HD, TLC. Nedávno byla do HEVC převedena také sportovní stanice Eurosport 2 HD (14.8.2017). Poslední – největší vlna přechodu se týkala celkem 38 stanic a proběhla v noci z 5.9. na 6.9. Změna kodeku se dotkla těchto stanic: AMC, CS Film, CS Mini, ČT 1 HD, ČT 2, ČT 24, ČT Art, ČT :D, ČT Sport HD, Disney Channel, Dvojka HD, Film +, Film Europe, HBO 2, HBO 3, HBO HD, Horor Film, Jednotka HD, JOJ Cinema HD, Kinosvět, LUX, Minimax, National Geographic, Noe, Óčko, Prima Cool, Prima Love, Prima Zoom, Rik, Senzi, Spektrum, Spektrum Home, Sport 1, Sport 2 HD, Šlágr TV, TA3, TV Barrandov, TV Paprika.

FLIX TV již dodala všem svým smluvním klientům kompatibilní boxy disponující kodekem HEVC, takže klienti jsou plně připraveni užít si výhod tohoto přechodu.

HEVC, označováno také H.265 (High Efficiency Video Coding) je standard videoformátu schválený v roce 2013. Formát H.265 snižuje datový tok (deklarováno na polovinu) při zachování porovnatelné obrazové kvality v porovnání se svým předchůdcem H.264. Za vývojem HEVC/H.265 stojí společnosti ISO/IEC Moving Picture Experts Group (MPEG) a ITU-T Video Coding Experts Group (VCEG).

Written by:

Published on: 7.9.2017

Filled Under: novinky, TV Vysílání

, ,