Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Google+, v čem tkví jeho plusy?

Pro všechny fanoušky Googlu  i ostatní, kteří pouze chtějí vědět, jak to na Google plus chodí, mám skvělou nabídku. Můžu vám poslat pozvánku do této nové sociální sítě.  A v čem tkví její plusy?

Galerie – (rychlá úprava fotek okamžitě po nahrání(nemusíte složitě upravovat předem). Postavena na úspěšné galerii Picasa

Kruhy – záleží jen na vás zda budete Google + provozovat na způsob Twitteru a nebo Facebooku. Rodině můžete poslat úplně odlišnou zprávu než přátelům a rodina ji neuvidí a vaši přátelé zase neuvidí tu pro rodinu.

Známé osobnosti –  Zjistěte co právě vaši oblíbení zpěváci, herci, umělci a nebo jiné osobnosti sdílejí, přidejte si je do kruhů!

Chat – Skvělý chat, který má základ v Google Talku(zkráceně také Gtalk). Umožňuje videokonference až 10 lidí naráz, skupinové chaty a nebo chaty pouze s jednotlivcem. Nechybí samozřejmě také pouze obyčejné volání bez videa. Můžete si také vybrat, pro kterou skupinu budete online a pro kterou nikoliv.

Jeden účet a mám vše – Ano přesně takto to prakticky u Googlu chodí, máte jeden účet(gmail) a máte přístup ke všem jeho aplikacím bez další registrace a nových přihlašovacích jmen a hesel. Stačí vám pouze email a heslo. Navíc všechny tyto data z aplikací můžete pohodlně sdílet s vaším telefonem s Androidem, který je mimo jiné také produktem Googlu…

Témata – O této funkci se velice málo mluví, jelikož asi nikomu nepřijde moc zajímavá, ale je tam. Pokud napíšete do vyhledávače v tématech jakékoliv slovo, například Auto, najde vám Google nejnovější informace z tohoto tématu z větších deníků. Vyhledávali jsme tedy „Auto“ a výsledky hledání nám to vydalo z těchto zdrojů chronologicky po sobě: hybrid.cz, pozary.cz, hybrid.cz, tn.cz, lidovky.cz, byznys.ihned.cz, ceskatelevize.cz, a další…

Hry: Jste-li zarytí hráči online her, tak si určitě také přijdete na své. Na Google+ je nyní +- 20 her. Informace z her se ale nezobrazují v hlavním Streamu, proto se nepletou mezi příspěvky lidí co máte v kruzích. Tím pádem je celá pomyslná zeď mnohem čistší.

Chystané: V Google plus by se zřejmě měla objevit mimo aktivit společnosti Zynga(Farmville, Cityville a další) také propojení se službou Google Latitude, která zaznamenává polohu pokud dotyčný chce, kde právě je a přátelé tak zřejmě budou moct vidět, hele, je v kavárně naproti, můžu si s ním popovídat. Ale to jsou pouze domněnky.

Otázka nakonec: Má tedy Google + šanci uspět proti rivalům jakožto Facebook, Twitter atd. a nebo se stane pouze další hračkou „geeků“?

Můj názor: Podle mého názoru je možné, aby Google překonal Twitter. S Facebookem to bude horší, ale pokud se lidé nebudou dívat skepticky a budou vidět do budoucnosti s tím, že jim postačí jeden jediný účet a budou mít přístup ke všemu v podstatě. Oblíbí si systém kruhů, picasu, chat a nebo plánované hry, tak by to mohlo být ještě zajímavé. Již nyní v mém okolí někteří Google + zatracují a jiní opěvují. Tak asi, jako každou věc. Uvidíme časem. Ale nakonec ještě pár statistik: 2 týdny fungování – 10 milionů zaregistrovaných uživatelů, z toho času více než polovina byla beta pouze s pár uvolněnými místy. Až nyní je sociální síť otevřená přes pozvánky.

Odkazy na zábavné obrázky a animace na téma google+ vs. facebook: animace a videa:http://www.pcdays.cz/?p=98 , obrázky: http://www.pcdays.cz/?p=86

 

Google+ je prozatím od 18 let proto pokud se tam budete chtít dostat rozhodně nezadávejte nižší věk. Tento údaj již nelze změnit a jediná možnost je nový email. V budoucnu by snad měl být Plus od 13-15 let ale to může trvat také několik měsíců/let.

Kdo by chtěl pozvánku, napište mi vaší emailovou adresu (nejlépe gmail) na Vocelka.P@gmail.com

Pokud chcete, můžete po mě hodit kruhem: https://plus.google.com/110522765582032647158/posts

Written by:

Published on: 28.7.2011

Filled Under: Hlavní strana, novinky, recenze, sociální sítě