Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

LG uvedla nejširší nabídku zařízení pro domácí zábavu

Na roadshow InnoFest představila společnost LG Electronics (LG) působivou sbírku špičkových produktů pro domácí zábavu. Součástí kolekce je celosvětově největší 105palcová ULTRA HD televize, různorodá nabídka Ultra HD televizorů a zakřivených OLED televizí, očekávaná platforma webOS Smart TV a řada mimořádně výkonných audio a video zařízení.

LG jako první výrobce v roce 2012 uvedl 84palcovou Ultra HD televizi a letos na veletrhu CES také největší zakřivený 4K ULTRA HD OLED televizor (model 77EC9800). Letos v Evropě uvede nejširší kolekci ULTRA HD televizí – uhlopříčky 49, 55, 60, 65, 79, 84, 98 a 105 palců – a rozšířenou řadu OLED televizorů s uhlopříčkou 55, 65 a 77 palců, které budou obsahovat také novou platformu webOS.

OLED TV přístupná pro všechny

Jako lídr v segmentu OLED TV má LG v plánu pomocí nové řady 4K ULTRA HD OLED a FULL HD modelů zpřístupnit OLED televizory co nejširšímu publiku. Na festivalu InnoFest společnost představila celosvětově největší zakřivený ULTRA HD OLED televizor (model 77EC9800), GALLERY OLED TV (model 55EA8800) s možností pověšení na zeď a FULL HD OLED se zaobleným designem (model 55EA9700). LG očekává, že právě tento segment bude na trhu televizí růst nejrychleji.

S využitím technologie OLED WRGB tvoří OLED televizory společnosti LG nádherný obraz. Barevná teplota každého pixelu je řízená funkcí LG Color Refiner, což vede k mimořádné konzistenci a rovnováze barev. Vestavěné aplikace jako eGallery obsahují více než 150 děl pro vytvoření různých nálad, včetně obrazů některých světově známých umělců v doprovodu krásných melodií, jež promění jakýkoli obývací pokoj v soukromou galerii.

Kvalita obrazu ULTRA HD

LG letos nabídne celu řadu produktů ve velikostech obrazovky od 49 až po 105 palců. Zakřivená televize LG ULTRA HD (model 105UC9) je první na světě se 105palcovým zakřiveným displejem s poměrem stran 21:9 a rozlišením 5K (5120×2160). Všechny další ULTRA HD televizory obsahují ULTRA IPS panely s rozlišením 3840×2160, které nabízí vyšší úroveň detailu, větší přesnost barev a větší pozorovací úhly. Technologie Tru-ULTRA HD Engine Pro převádí SD, HD nebo Full HD obsah do kvality blízké 4K a úzce spolupracuje s algoritmem Super Resolution pro odstranění vizuálních artefaktů.

Se čtyřnásobkem bodů oproti FULL HD televizím jsou ULTRA HD televizory od LG schopné generovat nejmodernější 3D obrazy, jež, když jsou spárované s technologii CINEMA 3D, mají za následek mimořádně pohodlný a pohlcující zážitek ze sledování. LG přidala také unikátní ovládání 3D funkce, díky kterému je možné snadno nastavit intenzitu 3D efektů. Modely ULTRA HD televizí pro rok 2014 jsou také vybaveny vysoce účinnou funkcí konverze z 2D do 3D a nový ULTRA Surround systém vyvinutý ve spolupráci s Harman Kardon, aby vtáhly diváka hlouběji do akce na obrazovce se zvukem, který nikdy nezněl reálněji.

Rozvoj formátu ULTRA HD

LG hraje rozhodující roli při prosazování Ultra HD formátu po celém světě. Spolupracuje s poskytovateli obsahu, jako je FOX a Netflix, a úzce pracuje s poskytovateli pozemního, kabelového a satelitního vysílání, aby do budoucna poskytovali kvalitní 4K obsah. S vestavěným dekodérem 4K HEVC 60p a HDMI 2.0 kompatibilitou zajistí ULTRA HD televizory od LG možnost streamovat a přehrávat 4K obsah, jakmile bude k dispozici.

Maximální uživatelský komfort s webOS

Nejnovější Ultra HD televizory zahrnují revoluční platformu webOS Smart TV. Jednoduchá a intuitivní platforma bude zahrnuta ve více než polovině modelů LG uvedených v roce 2014, včetně řad LG ULTRA HD, OLED a CINEMA 3D Smart TV. Díky grafickému uživatelskému rozhraní (GUI) webOS výrazně snižuje počet kroků potřebných k přepínání mezi dostupným obsahem a zjednodušuje tak jeho hledání a výběr. Uživatelé mohou snadno procházet služby či obsah i bez nutnosti odcházet od programu, který právě sledují. LG Store pohodlně organizuje veškerý dostupný obsah na platformě webOS do karet dle kategorií. Nabízí také doporučení na základě popularity, který umožňuje uživatelům snadno objevit nové vzrušující možnosti zábavy.

Silný výkon a pohodlné připojení

Nové přírůstky do kategorie SoundPlate™ (modely LAB540W a LAP440) jsou navrženy tak, aby provázely televizory s obrazovkou až do 55 palců. Vybaveny robustním 4.1 kanálem, 320W zvukovým systémem a externím bezdrátovým subwooferem, tyto kompaktní jednotky nabízí plný zvuk, který je v mnoha směrech ve své kategorii bezkonkurenční.

Sound Bar od LG je dokonalým společníkem pro televize různých velikostí a stylů. Díky minimalistickému designu a leštěnému tmavému provedení jsou jednotky LG NB5540 a NB4540 krásným doplňkem moderního tenkého rámečku dnešních televizí. Oba jsou vybaveny 4.1 kanály a 320W výkonu. NB5540 obsahuje také Hi-Fi Digital Analogový převodník (DAC) pro ještě lepší zážitek z poslechu.

Written by:

Published on: 7.4.2014

Filled Under: tiskové zprávy