Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Inbox by Gmail, pošťák jednadvacátého století

Od prvního spuštění Gmailu uběhlo již více než 10 let, za tu dobu celá služba hned několikrát změnila design a dle mého se jedná aktuálně o jednoho z nejvíce uživatelsky přívětivých online klientů současnosti. Nedávno nás Google všechny překvapil změnou konceptu psaní e-mailu, který se aktuálně spíše podobá chatovacímu oknu. Aby toho nebylo málo, máme tady další novinku. Tentokrát poběží souběžně s Gmailem a zatím je jen na pozvánky.

Inbox by Gmail je služba, o níž je teď v posledních pár dnech opravdu slyšet a i nám se podařilo získat po pár dnech čekání pozvánku. Jednu jsme použili a o druhou se s Vámi v závěru článku podělíme v malé soutěži [UKONČENO].

 

Snímek obrazovky 2014-10-25 v 12.45.39

 

Co je to tedy zač? Jedná se v podstatě o schránku, kde je úplně vše. Přesněji pak kombinace služeb Google Now, Gmailu a notifikací ze sociílní sítě Google Plus a v podstatě i částečná alternativa pro Google Keep. Informace si následně řadíte pod různé štítky (Travel, Purchases, Finance, Social, Updates, Forums, Promos). Další chytré podschránky si pak můžete dále sami vytvářet.

Emaily pak jdou dále takzvaně připnout. Připnuté emaily mají svou speciální stránku. Dovedu si tuto funkci představit při připínaní zpráv, které se musí v daný den vyřídit. Emaily také můžete uspat (swipe doprava), aby se vám nemotaly do určitého data ve schránce. Dokonce jde zprávu uspat i do té doby, než nedorazíte na určité místo! Což je opravdu revoluční pohled na věc. Poslední funkcí je označení zprávy jako přečtené (swipe doleva), kdy se dáte Inboxu najevo, že jste s tímto problémem skončili a berete to jako vyřešenou věc.

Další zajímavostí je možnost vytvořit si v Inboxu upozornění. Samozřejmě jde také opět odložit na určitý čas, od kdy se má zobrazovat, nebo místo podle GPS, kde se má upozornění zobrazit.

Nakonec nechybí ani možnost napsat samotný email, jak jsme zvyklí z Gmailu. V podstatě se jedná o takový nový pohled na email, který je nově centrem všeho dění a kde se vám zobrazí veškeré potřebné informace k aktuální situaci a času. Koncepčně se mi to fakt moc líbí, ještě je co dopracovat, ale vůbec bych se nedivil, kdyby Inbox během roku nebo dvou úplně nahradil klasický Gmail.

 

Aplikace je dostupná ve verzi pro Android, iOS a nechybí ani webová aplikace. Webová verze je ale dle mého příliš zbytečně roztažená a rozhodně by šla vyřešit nějak kompatkněji. Samozřejmostí je už její provedení v novém Material Designu, jež je základním grafickým stavebním prvkem všech aplikací od Google alespoň pro následujících pár let. (I když u Google jeden nikdy neví, taky můžeme mít za rok design zas úplně jiný :-D).

Soutěžte s námi o pozvánku do Inbox by Google! Výherce bude vylosován 26. 10. 2014 kolem půlnoci

VÝHERCEM SE STAL SOUTĚŽÍCÍ, JEŽ ZADAL SVOU EMAILOVOU ADRESU mil******@gmail.com V ČASE: 26/10/2014 19:50:22

GRATULUJEME!

Written by:

Published on: 25.10.2014

Filled Under: Hlavní strana, novinky

, ,