Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Nexus 6, představení a specifikace

Rodinka řady Nexus se ke dni 15. 10. 2014 rozrostla o dalšího člena. Je jím 5,9″ phablet od Motoroly. Z hlediska designu prakticky přejal design od modelu Moto X, ovšem byl doplněn typickými prvky pro Nexus. Kovovým rámečkem zařízení působí více prémiovým dojmem, vlastně nepůsobí, vzhledem k cenovce 699$ a specifikacím už prémiovým modelem je. Dle mého je design nového Nexusu skvelý, jen mohl být trochu tenčí. Přece jenom tloušťka 10,1 mm už je v dnešní době oproti 7 mm konkurentům poněkud velká.

Proč je tedy Šestka tak tlustá? Hlavním důvodem bude velká baterie o kapacitě 3220 mAh, druhá věc kterou je potřeba vzít v potaz je, že zařízení není takto tlusté ve všech místech. Nejtlustší je tedy uprostřed a směrem ke krajům se snižuje až k displayi. Tím pádem se vám v ruce nakonec ani tak tlustě jevit nebude.

nexus 6 - 2

Na první pohled je viditelný obrovský 5,9″ QHD display, který udělá dojem snad úplně na každého. Jak už jsme u řady NEXUS zvyklí, vystačit si na přední straně budeme muset pouze s onscreen tlačítky. Já osobně mám raději šikovné řešení od Samsungu, kdy se dotyková tlačítka skryjí do zbytečného místa pod displayem. Jsou však i lidé, kteří na ně nedají dopustit, takže je to otázka vkusu a stylu používání.

Specifikace

CPU/GPU Snapdragon 805, Quad-core 2.5 GHz Krait 450 / Adreno 420
Display 5.96-inch, 2560 x 1440 (QHD)
RAM 3GB
Vnitřní Paměť 32/64GB
Baterie 3220 mAh, Wireless charging, Turbo Charge: 15 minutes for 6 hours of power
Fotoaparát zadni – 13MPx s optickou stabilizací obrazu, Duální LED blesk, Světelnost f 2.0
přední – 2MPx
Možnosti připojení WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, GPS / GLONASS, NFC, Bluetooth® v 4.0 (LE)
Podporovaná pásma GSM: 850/900/1800/1900 MHznWCDMA Bands: 1/2/4/5/6/8/9/19nLTE Bands: 1/3/5/7/8/9/19/20/28/41nCA DL: B3-B5, B3-B8n
Senzory Akcelerometr, gyroskop, kompas, barometr, senzor blízkosti (proximity)
Systém Android 5.0 Lollipop
Rozměry a váha 82.98 mm x 159.26 mm x 10.06 mm, 184 gramů

Jak můžete vidět, o nedostatku výkonu rozhodně nemůže být řeč. Nový NEXUS 6 je vybaven v podstatě tím nejlepším, co je aktuálně na trhu k dostání. Ať už se bavíme o optické stabilizaci obrazu u fotoaparátu, nebo špičkovém procesoru Snapdragon 805. Jedná se prostě a jednoduše aktuálně o vlajkovou loď Motoroly.

 

nexus 6 lollipop

Software

S novým zařízením jsme se konečně dočkali i oficiálního představení Androidu 5.0, kódovým označením Lollipop (lízátko). Dosud jste si mohli vyzkoušet nestabilní verzi Android L určenou vývojářům. Nová verze totiž s sebou nese grafické novinky v uživatelském rozhraní. Přesněji pak Material Design.

Dále jsme se dočkali vylepšení zabezpečení, pár nových funkcí pro nasazení v podnicích, upravených notifikací (včetně uzamykací obrazovky) a v neposlední řadě sw optimalizace využití baterky. Samozřejmě v nové verzi Androidu jsou i další novinky, ale je jich tolik, že by to vydalo na samostatný článek (snad někdy příště :-)). Zatím si o nich můžete přečíst na oficiálních stránkách Androidu 5.0 Lollipop.

Cena a dostupnost

Řada referenčních zařízení od Google se vždy s cenou držela velice nízko a dala by se považovat za jakýsi vyrchol střední třídy. Nyní je cena nastavena poměrně vysoko, takže se rozhodně nejedná o lidový telefon. Srovnávat jej můžeme s Note 4, iPhone 6 Plus, Xperia Z3 a podobnými High-end stroji.

Částka za 32GB verzi je stanovena na 649$ a za 64GB pak 699$. U nás si změňte $ na € a dostanete se po převodu zhruba na částku v korunách, za kterou bude zařízení prodávané u nás. Samozřejmě ale jak bývá u Androidích zařízení zvykem, cena většinou spadne hodně rychle dolů.

Telefon by se měl k nám na český trh dostat někdy v čase před Vánoci. Pokud budeme velcí optimisté, začátkem prosince by už tady možná mohl jít sehnat. Jinak si pro něj budete muset do zahraničí, kde předobjednávky začínají už 29. října.

Video upoutávka

Written by:

Published on: 23.10.2014

Filled Under: Hlavní strana, mobil, novinky

, , , ,