Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Klipsch Reference R6

Zpracování: 90%

Ergonomie: 80%

Zvuk: 80%

Izolace zvuku: 95%

Hmotnost, velikost: 90%

Total Score 87%

Máme tady první videopohled, sice z improvizovaných podmínek kolejí ČVUT, ale věřím, že to někteří z Vás určitě i tak ocení. V prvních 40s intra zklamalo snad vše, na co jsem se doposud mohl spolehnout. Ostření i zvuk. Naštěstí se to netýká celého videa, takže určitě vydržte :-).

Společně v něm mrkneme na sluchátka Klipsch Reference R6, novinku od legendární Americké firmy s dlouholetou tradicí (1946).

Před tímto unboxingem jsem vlastnil 2x Klipsch Image S4, jednomu umřelo jedno sluchátko a u druhých se zase zlomil kabel, přesto jsem se odhodlal ke koupi třetího kusu. Tentokrát Reference R6. Zpracování vypadá jedním slovem perfektně. U S4 některé plasty úplně nelícovaly už od výroby, obnažily se zaizolované drátky od ochrany. Kabel působil hrozně křehkým dojmem. U Reference R6 tento dojem nemám, což by mohlo být dobré znamení.

 

 

Na první poslech je zvuk opět o kousek dál. Nechybí ani decentní přebasování, se kterým jakožto posluchač elektra a taneční hudby rozhodně nemám problém. Parádní cestovní sluchátka, která dle mého uspokojí nejednoho náročnějšího zákazníka. Ani ne tak svou přesností přednesu, ale spíše hravým podáním hudby, které opravdu dokáže nabudit dobrou náladu.

Speciální oválné (patentované) nástavce perfektně padnou do ucha. Krom těch ještě firma Klipsch (společně s Etymotic Research) u svých sluchátek využívá tenčích krčků oproti konkurenci. Díky tomu není takový problém in-eary do ucha dostat a lépe v nich drží.

 

Parametry:

  • Frekvenční rozsah: 10 – 19.000 Hz
  • Konektor: 3,5 mm jack
  • Impedance: 18 Ω
  • Citlivost: 110 dB
  • Délka kabelu: 1.3m
  • Váha: 13,2 g
  • Měnič: Elektrodynamický, zdvojený magnet
  • Barevné provedení: Černá/Bílá

Jak jsem dále zjistil, krčky Reference R6 jsou také evidentně opatřeny ochranou proti vniknutí ušního mazu dovnitř. Zvuk tedy prochází opravdu jen teňoučkou dírkou. To naštěstí nijak kvalitu zvuku negativně neovlivní.

Využitím vyspělé akustické konstrukce se dočkáte opravdu skvelého výkonu, zvuku a dle mého i vzhledu. Přestože nevypadají na první pohled tak luxusně jako třeba stylovky od Beats, jejich lehností, maličkostí a držením v uchu vše ostatní překousnete. A bílá barva společně se stříbrným nápisem a plochým kabelem, se už postarají o trochu luxusnější pocit. Neznalí legendárních značek jako je Shure, Klipsch či Sennheiser tak nebudou závidět a ti ostatní budou jen „slintat“, protože by taky chtěli poslouchat kvalitní zvuk jako vy! :-D

Dle tvrzení výrobce se má jednat o jedny z nejpohodlnějších in-ear sluchátek na Zemi. Já bych toto tvrzení zase naopak držel trochu při Zemi! Klipsch Image S4 (a tím pádem i S4II a předchozí Reference) byly naopak pro mě ztělesněním pohodlí. U nových Reference R6 mi vadí plast který kryje vyústění kabelu ze sluchátek. Prostě mi do ucha nesedí a po hodině či dvou už uši prostě v místě jeho opírání bolí. Toto se mi nestávalo, no snad je to jen sílou zvyku a vše se zase poddá. Musím za toto rozhodnutí ale udělit nějaké ty body v recenzi dolů.

Nyní už se podívejte na Unboxing a nějaké to povídání. Na konci videa jde vidět i porovnání s Klipsch Image S4 (kdyby to někoho zajímalo).

 

Cena v době recenze: 1999,-

Vývoj ceny

Graf ceny produktu Klipsch Reference R6 poskytuje server Heureka.cz

Written by:

Published on: 15.10.2014

Filled Under: Hlavní strana, recenze

, ,