Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Internet Explorer končí, přivítejte Spartan

V poslední době se často spekulovalo o zrušení projektu Internetu Exploreru s nevalnou pověstí brzdy internetu. Především pak webových vývojářů, jež neradi ladili pro tento prohlížeč (včetně mě :D :D). Nebylo to o žádném zatvrzelém „hejtování“. Ani IE v 11. verzi totiž nebylo schopno dorovnat krok s Firefoxem nebo Google Chrome.

Microsoft se tedy rozhodl začít od začátku s projektem Spartan. Ten bude součástí Windows 10 a měl by nabídnout především výrazné zjednodušení ve stylu Chrome. Spartan však není jen přeskinované IE, ale celý nový vykreslovací engine. Jméno bude pravděpodobně stále Trident, jádra však budou absolutně odlišná. K renderování javascriptu pak bude využit Chakra Javascript engine.

project_spartan

Zdroj (autor): http://www.neowin.net

Ke každé stránce si budete moci napsat poznámky či jednoduše zkopírovat obsah do OneNote. Dalším z vylepšení by měl být integrovaný seznam četby, jež uloží obsah stránky i pro offline prohlížení. V neposlední řadě je dobré zmínit i osobní hlasovou asistentku Cortanu. Otázkou je, jak to bude s její podporou v Česku, v zahraničí ale nejspíše použitelná bude. Vidíme tak jasnou odpověď na hlasové ovládání ve vyhledávání v podobě konkurečního Google Now. Ostatní funkce jsou stále ještě ve stádiu vývoje, Microsoft nás tak nechává přemýšlet nad tím, co by asi nový prohlížeč ještě mohl umět.

Jde vidět, že nový CEO Satya Nadella do toho pořádně šlápl a má s Microsoftem velké plány. Již kdysi se nechal slyšet, že z něj plánuje udělat „cool“ firmu. Dává nám tak jasně najevo přítomnost Microsoftu jakožto moderní, nezkostnatělé firmy zaměřující se na nejnovější trendy v oblasti cloudu a snahy o co nejlepší UX propojení mobilu, tabletu a počítače.

project_spartan2

Zdroj (autor): http://www.neowin.net

Written by:

Published on: 22.1.2015

Filled Under: Hlavní strana, novinky

,