Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Nikon D5500 – nástupce s dotykovým displayem [CES]

Nikon právě oznámil nástupce modelu D5300, oblíbeného především u pokročilých fotoamatérů. Z nějakého důvodu však přeskočil model D5400 a tak tu máme právě D5500. Důležitější než číslo, je ale co nám přináší za novinky. Jednou z nich je například 3.2″ výklopný dotykový display, jímž Nikon dotahuje svého konkurenta od Canonu. Ten měl dotykový display ve své řadě už od roku 2012.

Dalším pozitivem bylo snížení hmotnosti a velikosti. Fotoaparát je dokonce svými rozměry menší než Nikon D3300! Použit byl stejný, 24.2 megapixelový CMOS senzor a procesor EXPEED 4. Video zvládne natáčet ve full HD 1080 60p. Maximální rychlost focení je 5 snímků za vteřinu. 39 bodový systém automatického ostření opět není ničím výjimečný oproti předchůdci. Maximální ISO se zastavilo na hodnotě 25600. Fotografy hvězdných drah potěší funkce neomezeně dlouhého automatického focení s časem mezi 4 až 30 vteřinami. Další zlepšení zaznamenala baterie.

nikon-d5500-578-80

 

Vzhled fotoaparátu zůstal prakticky bezezměny, místy je trochu tenčí a kompaktnější. Dramatické změny nečekejte.

Společně s foťákem byly také představeny dvě nová Nikkor skla. Prvním je teleobjektiv AF-S DX NIKKOR 55-200mm VR II (f/4.5-5.6). Je osazen optickou stabilizací a tichým motorkem k ostření (Silent Wave Motor technology), ten popravdě není až zas tak tichý jak si říká a stejně jej ve videu uslyšíte. Cílení tohoto produktu je tedy jasné, jedná se doplněk tradičního setového objektivu k rozšíření zoomu až na 200mm.

Dalším je pevné sklo AF-S NIKKOR 300mm VR (f/4), jež firma označuje za „nejlehčí 300mm full-frame objektiv s pevným ohniskem. Je o 0,7 kg lehčí než jeho předchozí verze. Samozřejmě disponuje stabilizací obrazu a pomáhá tak udržet obraz ostrý i v případě focení z ruky.

 

Nikon D5500 bude k dispozici v únoru letošního roku a cena by se měla pohybovat kolem zhruba kolem 23 tisíc (neověřeno).

Written by:

Published on: 7.1.2015

Filled Under: Hlavní strana, novinky

,