Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Toshiba TransferJet [CES]

Další zajímavou technologickou vychytávkou je i TransferJet od Toshiby. Jedná se o miniaturní zařízení, které můžete propojit se svým iPhonem, iPadem nebo iPodem touch. Slouží k extrémně rychlému bezdrátovému přenosu na krátkou vzdálenost mezi kompatibilními zařízeními. Celé je postavené na technologii TransferJet vyvinutou firmou Sony.

Nízkonapěťový TransferJet by se dal svým omezením vzdálenosti přirovnat ke stařičkému infraportu. Avšak s mnohonásobně vyšším datovým tokem. Doporučená vzdálenost 2 zařízení od sebe je 3 cm a méně. Na tuto dálku je schopen přenášet data rychlostí 375Mbit/s. Tím byste byli schopni přenést 100MB za 3 vteřiny.

toshiba-transferjet

Zdroj (source): http://www.macrumors.com/2015/01/05/ces-toshiba-ios-transferjet-dongle

 

Vše co k tomu potřebujete je připojit čtvercový adaptér do podporovaného zařízení s iOS a následně otevřít aplikaci TransferJet. Následně mohou být soubory přeneseny do jakéhokoliv kompatibilního zařízení. Například do foťáků od Sony řady CyberShot, Sony VAIO počítačů a mnoho dalších.

Zařízení bude dostupné na jaře tohoto roku na všech trzích. Předpokládaná cena je 33$ až 41$.

Propagační video


Zdroj: http://www.macrumors.com/2015/01/05/ces-toshiba-ios-transferjet-dongle/

Written by:

Published on: 6.1.2015

Filled Under: Hlavní strana, novinky