Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Nejde vám aktivovat Photoshop Elements 13? Zkuste tohle!

Poslední měsíc mě Adobe dovádělo k šílenství, v rodině si totiž pořídili novou verzi Elements, odlehčeného profesionálního grafického editoru Photoshop. Na tom by ještě nebylo nic tak strašného, nebýt polofunkční aktivace online a absence offline cesty.

Celý balík se v pohodě nainstaloval, avšak v momentě, kdy jste se měli přihlásit k Adobe ID, login se zacyklil do nekonečné smyčky a šlo jej pouze nemilosrdně zabít. 30 dní trial verze uteklo jako voda a řešení nikde.

I tak začlo mé dohadování po nocích s Adobe Helpdeskem v Indii. S kafem a trpělivostí mnicha jsem se vždy dostal s technikem k jádru problému, načež nás chytrý chatovací program podpory odpojil, protože se podle něj nikdo dlouho neozýval. Připojení zpět ke stejnému technikovi? – „Ne, to nejde, ale můžu vás přepojit k někomu jinému!“. Jiný expert mi zase stále posílal ke stažení verzi pro Mac (.dmg), přestože jsem ho žádal o Manager pro Windows. Poslal jsem mu na něj přímo i odkaz s dotazem, jestli je to ono, co se snaží najít, že to mám od kolegy z předchozí diskuze. Odpovědí mi byla opět verze pro Mac – zřejmě mají s těmi cykly v Adobe nějaký problém… :-)))

Ve 3 ráno únavou odpadám, z hlavy se mi kouří… Po výzvě abych krok po kroku vysvětlil, jak klikám na ikonu a následně v instalátoru Next, Next, Next, jsem okno chatu zavřel a nechal podporu podporou.

photoshop-elements-13

Nastala tedy fáze ofenzivy! Zkoušel jsem stahovat různé verze Elements i Adobe Download Managerů. Aktivovat software po instalaci trialu, před instalací, dokonce i ze správce fotek (součást Elements) – tam se v pohodě Adobe ID přihlásilo. Editor ale stále ne a ne být aktivovaný.

Problém se mi nakonec podařilo vyřešit zvláštním způsobem, až mě to samotného zaskočilo. Stáhnul jsem aplikaci Creative Cloud, ve které je snad vše, až na PSE. V pohodě jsem se připojil k Adobe účtu a následně spustil instalaci Photoshopu ze složky, stějně jako předtím. Vše proběhlo v pořádku, odklikl jsem, že mám sériový klíč, použil jej a instalace se dokončila bez jakýchkoliv problémů. Po spuštění editoru Photoshop Elements je v nastavení normálně spárovaný účet se sériovým číslem a vše funguje. ZVLÁŠTNÍ…

Co budete potřebovat:

  1. Spárujte sériové číslo Vašeho produktu s Adobe účtem zde: https://accounts.adobe.com/
  2. Stáhněte si aplikaci Creative Cloud a přihlašte se do ní
  3. Spusťte klasicky stažený instalátor Adobe PSE 13 a při instalaci hned ze začátku vyberte, že máte sériové číslo

Pokud by tento návod někomu pomohl, budu jen rád. Produkty od Adobe jsou skvělé, jen některé kroky jsou prostě značně nepochopitelné… :-)

adobe-id

Ilustrační obrázek

Written by:

Published on: 5.3.2015

Filled Under: Hlavní strana, Osobní blog