Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

AirFile – vaše cloudy jako externí disky

Mám rád cloudová uložiště, bohužel většinou v základu všechny fungují na principu synchronizace souborů napříč platformami. Takový OneDrive od Microsoftu nabízí i 1TB prostoru za necelé 200,- měsíčně, což je opravdu skvělá nabídka. Málo kdo ji ale s malým SSD využije. V případě, že jste na rychlém internetu, tak mi jako mnohem pohodlnější řešení přijde napojit si takovéto cloudové uložiště v podstatě jako externí disk. Samozřejmě se dá vše vyřešit i koupí NASu, na více než 100/100 mbit lince je to ale trochu zbytečné. Takhle odpadá starání se o disky, až vám ale leaknou všechny hesla na Facebook, co jste měli uložené někde v texťáku, tak se na mě za tuto radu nezlobte. Základem je jako vždy nepouštět citlivá data z domu. I když si myslím, že by bylo jednodušší hacknout vaši wifi a vykrást vám data po síti, než se snažit hacknout datová centra spolenčností Google, Apple nebo Microsoft.

airlife

AirFile existuje jako aplikace pro Mac, iOS a Android. Současně podporuje nejpopulárnější cloudová uložiště: Dropbox, Box, Google Drive, OneDrive, OneDrive for Business, Office 365, Bitcasa, Copy, SugarSync, ownCloud, ADrive, Yandex.Disk, MacMate, DriveHQ, Put.iO, Amazon S3, DreamObjects, dále pak protokoly FTP, SFTP i WebDAV. Připojíte tedy opravdu v podstatě cokoliv a v jakékoliv kvantitě. Můžete mít naráz nakonfigurovaných klidně 10x OneDrive, 3x Google Drive a do toho DropBox. Toto závisí opravdu čistě na vaší fantazii a počtu různých uživatelských účtů.

Ovládání aplikace je opravdu intuitivní, to je i důvod, proč jsem si ji nakonec vybral, a ne že by nebylo na výběr. Roli hrála také cena, 9.99$ je opravdu nic, pokud se bavíme o tom, kolik nám aplikace ušetří starostí.

airfile

 

Vzhled dvouokenního správce potěší power-usery, ale jde přepnout i do stavu pouze jednoho okna. I když se autoři všude zmiňují o rychlosti, dle mého stále nic nemá na 10 paralelních přenosů u FTP clientu FileZilla. Ten je dle mého naprostý killer v této oblasti. Aplikace samozřejmě umí paralelní přenos, pouze ale u první složky. Podsložky už pak klasicky prochází po jednom souboru, což je ve výsledku neskutečně pomalé. Stejným syndromem u mě trpěl i hodně vychvalovaný Transmit, nevím proč, ale nikdy se mi ho nepodařilo nakonfigurovat tak, aby běhal aspoň stejně rychle jako FZ.
Tím jsem ale odbočil. Kopírování s hodně podsložkami tedy není ničím, co byste chtěli často prožívat. Vzhledem k mému využití těchto disků pro ukládání záloh, mi rychlost ani nijak moc vrásky nedělá. Těch souborů většinou naráz nikdy tolik není, popř. se dají zazipovat.

sort

 

Zatěžkávací zkouška

Potřeboval jsem na ten OneDrive nahrát pro začátek asi 50GB dat. AirFile si s tím solidně poradil, občas neodpovídal, kopírovat ale nepřestal a splnil svůj úkol. To je dobře, v následujích dnech ho čeká ještě minimálně dalších 150. :-))

airfile

Cena

AirFile stojí ve verzi Pro (Mac) 9.99$, za tuto částku získáte všechny funkce, doživotní aktualizace a podporu. Verze pro iOS je levnější 4.99$ a taktéž by měla disponovat všemi funkcemi – nezkoušeno. Stejně tak jsou v ceně doživotní aktualizace a podpora. K dostání je na webových stránkách i na Mac AppStore.

Instalace trial verze (7 dní) probíhá stažením si .zip souboru, po rozbalení je okamžitě schopna fungovat. Jen si ji jednoduše hodíte do složky Aplikace. Nikde neotravují žádné nepodstatné registrace, jdete rovnou na věc!

Na webovkách se uvádí kompatibilita s OS X Maverics, já mohu potvrdit i funkčnost na OS X Yosemite.

Written by:

Published on: 5.6.2015

Filled Under: Hlavní strana, vychytávky

, , , , ,