Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Upgrade na Windows 10: První rok zdarma, poté se bude platit

Toto téma vyvolalo již mnoho střetů a nadále kolem něj panuje určitá nevědomost. Ono i nadpis lze pochopit pokaždé jinak. O čem, že to vůbec píšu? Microsoft oznámil, že upgrade na Windows 10 bude první rok zdarma, poté bude zpoplatněn. A jak to tedy máme správně chápat?

Jednoduše – pokud nyní máte legálně zakoupený systém Windows 7 (pro upgrade je vyžadovaný i SP1), Windows 8, nebo Windows 8.1, získáváte automaticky možnost během jednoho roku (od včerejška) systém zdarma upgradovat na Windows 10. Pokud byste tedy chtěli upgradovat předchozí verzi systému na Windows 10 po datu 30.7.2016, pak bude upgrade zpoplatněn.

Systém však musí být legální, po upgradování systému na Windows 10 se licenční číslo spáruje se systémem Windows 10. Nejedná se tedy o systém zdarma v pravém slova smyslu.

 

 

 

 

Written by:

Published on: 30.7.2015

Filled Under: Hlavní strana, novinky, Windows 10

, , ,