Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Apple Pencil jako vysmívaná chytrá tužka

Včerejší vydání nového 12,9 palcového tabletu iPad Pro s sebou neslo i překvapivé odhalení stylusu. Apple Pencil má být samozřejmě ta nejlepší tužka, jakou jste kdy používali. Podívejme se ale dříve do minulosti na prohlášení, které řekl Steve Jobs v roce 2006, když představoval první iPhone.

Kdo chce stylus? (Steve Jobs, 2006)

2006, to byla éra rezistivních displejů, teleskopických mini stylusů a titěrných ovládacích prvků. O 9 let později Apple přišel s vysmívaným stylusem v podobě tužky. Ale v úplně jiném kontextu, Apple Pencil není propagovaný v souvislosti s telefonem, nýbrž pracovním tabletem iPad Pro.

pencil

Pencil obsahuje senzor tlaku, takže pěknou tenkou čáru vykouzlíte lehkým tlakem a naopak pořádnou tlustou tmavou rýhu použitím větší síly. Samsung používá tuto technologii ve svém S Pen už dlouhá léta.

Rozdíl od Samsungu je ale evidentní, Apple tužka funguje na aktivní technologii, takže ji musíte nabíjet přes Lightning konektor. Naštěstí se dá dobíjet i přímo z portu iPadu Pro. Na jedno nabití prý vydrží 12 hodin používání a když spěcháte, umí se za 15 sekund nabít na 30 minut používání.

Tužka má kulatý tvar, lehce se skutálí ze stolu, zároveň je i mnohem delší než ostatní stylusy na trhu. Nedá se ani skrýt do těla tabletu.

apple pencil

Dle prohlášení Apple bude Pencil podporovat několik jejich aplikací, včetně Poznámek a Mailu v iOS 9. Podpora bude umožněna i vývojářům aplikací třetích stran, z těch větších zmíníme třeba Microsoft Office, Adobe Photoshop.

Apple Pencil není součástí ceny iPad Pro, jedná se o exkluzivní příslušenství s cenovkou 99$, u nás zhruba 3 000 Kč. Dostupná bude spolu s iPad Pro v listopadu 2015.

Written by:

Published on: 10.9.2015

Filled Under: novinky

,