Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Turnaj v Pokémonech už není sci-fi

Rozšířená realita je často omýlaný pojem, skoro až buzzword dnešní doby. Reklamní letáky skryté na prázdných stěnách, virtuální popisek u památky, či populární hra na bránění portálů Ingress začínají ovládat svět. Právě Ingress vytvořený Niantic Labs z mého pohledu trochu upadá, bylo potřeba přijít s něčím novým, stejně bláznivým.

Pokémon Company je myslím důstojným nástupcem. Stojí za ním opět Niantic, tentokrát ale ve spolupráci ještě s Nintendem. Pokémon Go jde ve šlépějích Ingressu, najdete si virtuálního Pokémona a bojujete s ním jakoby v reálném světě. Zaměření probíhá pomocí GPS a internetu. Osobně se začínám obávat, že o Pokémonech uslyším až do důchodu, ale to je jedno.

Nintendo podpoří Pokemon Go speciálním chytrým náramkem nazvaným Pokémon Go Plus. Své pokémony budete mít celý den doslova po ruce. Zařízení začne vibrovat a svítit okamžitě při přiblížení se k Pokémonovi. Na celém projektu se pracovalo už zhruba 2 roky, stále ještě ale není hotovo. Pokémon Go bude k dostání v roce 2016 pro iOS a Android. Přesně 20 let po nástupu éry originálních Pokémonů. Aplikace je koncipována jako zdarma s in-app platbami, cena hodinek ještě nebyla oznámena.

pokemon-go-plus-smartwartch

Written by:

Published on: 10.9.2015

Filled Under: novinky

, ,