Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Kanál Barrandov Muzika zahájil pravidelné vysílání

Dnes dopoledne spustila Barrandov Group pravidelné vysílání nové stanice – Barrandov Muzika. Jde o hudební a zábavní kanál. Stanice hodlá přinášet českou a slovenskou hudební produkci a to napříč jednotlivými hudebními styly. Během vysílacího dne se diváci dočkají dechovky, country a také i oblíbené šlágrové muziky.

Novou stanici Barrandov MUZIKA tentokrát neprovozuje Barrandov Televizní Studio a.s. ale společnost Barrandov MUZIKA, která získala vysílací licenci pro nový kanál na nedávném zasedání českého regulátora RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání).

Program stanice Barrandov Muzika je prakticky totožný se slovenskou stanicí Senzi TV. Provozovatel programu společnost Barrandov Muzika s.r.o. ovládá Jaromír Soukup (51 % akcií) a zbývajících 49% drží slovenský producent Peter Núňez, který na Slovensku spoluvlastní hudební televizi Senzi. Ta je součástí slovenské komerční vysílací skupiny JOJ.

Možností, kde sledovat kanál Barrandov MUZIKA je  hned několik. Diváci ji mohou zdarma sledovat prostřednictvím pozemní antény. Program se nachází v Regionální síti 8 (RS8), kterou provozuje společnost České Radiokomunikace. RS8 pokrývá zhruba 50 % obyvatel České republiky, převážně v krajských městech. V této sítí se nachází také Slovak Sport TV2, Óčko Express, Mňam TV, Sport 5 a TV Noe.

Stanici Barrandov MUZIKA mohou přijímat i zákazníci kabelového operátora UPC Česká republika a klienti O2 v rámci internetové televize O2 TV.

Pozice Barrandov MUZIKA je od pátečního odpoledne aktivní i na satelitní pozici Astra 3B (23,5°E), kde působí satelitní platforma Skylink. Vysílání je od počátku zakódováno systémem Irdeto a příjem je možný pouze s aktivní kartou Skylink. Program se nachází v balíčku Digital.

technické parametry – Barrandov Muzika:

satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 12,168 GHz
polarizace: vertikální
SR: 27500
FEC: 3/4
norma: DVB-S
modulace: QPSK